آتش در گلستان هنوز زبانه می کشد

آتشی که دیروز در منطقه ای صخره ای در ارتفاعات پارک ملی گلستان آغاز شد، به دلیل صعب العبور بودن منطقه و نبود امکاناتی مانند بالگرد بیش از 20 ساعت است که ادامه دارد. تاکنون بیش از 50 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی در آتش سوخته است.

«مژگان جمشیدی»، فعال محیط زیست در گفت و گو با CHN با اعلام این خبر و با تاکید بر این که به دلیل موقعیت منطقه حریق تنها با استفاده از بالگرد می توان به سرعت به آن جا رسید، گفت: «پارک ملی گلستان اتش باران است. تنها ظرف توی دو ساعت بیش از 50 هکتار جنگل ومرتع در اتش سوخته و اتش گلستان همچنان در جنگل در حال پیشروی است. برای رسیدن به محدوده صعب العبور آتش، دو ساعت باید پیاده رفت. درخواست هلی کوپتر شده اما مطابق معمول انشا... لابد فردا صبح هلی کوپتر می رسد.»

به گفته جمشیدی، دیشب به جز محیطبانان هیچ نیروی کمکی هنوز در محل اتش سوزی حضور نداشته است. صعب العبور بودن منطقه به حدی بوده است که محیط بانان برای رسیدن به منطقه آتش سوزی ناچار به سه ساعت پیاده روی بوده اند و در نهایت بعد از رسیدن با دبه های آب و بیل و شاخه اقدام به مهار آتش کرده اند.

دیشب به دلیل جهت وزش باد آتش از شمال و شرق جنگل در حال پیشروی بود.

این چندمین مورد آتش سوزی است که ظرف یک ماه اخیر در پارک ملی گلستان رخ می دهد. در موارد پیشین در حدود 300 هکتار از اراضی این پارک در آتش سوخت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه