آغاز - هفته موسیقی تلفیقی - در نیاوران

- گروه فرهنگ و هنر- هفته «موسیقی تلفیقی تهران» از روز چهارشنبه 17 با اجرای گروه «داماهی» و «پیتر سلیمانی‌پور» در «فرهنگسرای نیاوران» افتتاح می‌شود.

گروه "پیتر سلیمانی پور" که با هدف شرکت در نخستین هفته موسیقی تلفیقی در زمستان 1391 شکل گرفت قرار است در کنسرت پیش روی خود قطعاتی تازه به سبک و سیاق قطعات پیشین به همراه قطعه ای از حمزه یگانه را اجرا نمایند. اجرای برنامه پیتر سلیمانی پور در ساعت 21 با نوازندگی آرش پژند مقدم (درامز)، دارا دارایی(گیتار بیس)، نیما رمضان(گیتار)، حمزه یگانه (کیبورد) و پیتر سلیمانی پور نوازنده ساکسفون و آهنگساز انجام می‌شود .این گروه همچنین در تاریخ 20 دی‌ماه ساعت 19 اجرای دیگری در هفته موسیقی تلفیقی خواهند داشت.

گروه "داماهی" نیز که در سال 1392 ،متکی بر تجارب گسترده نوازندگانش در گروه های دیگری همچون آبرنگ،دارا دارایی،پیتر سلیمانی پور،آهیل و ... تشکیل شد. قرار است در کنسرت پیش روی خود قطعاتی را اجرا کنند که بدون اصرار به گونه یا سبکی خاص، حاصل همنشینی و همنوازی چند موزیسین ایرانی با گرایش ها و سلایق متنوع با خاستگاه های اقلیمی متفاوت است. اعضای گروه داماهی نیز عبارتند از دارا دارایی ، حمزه یگانه، ابراهیم علوی، رضا کولغانی و شایان فتحی. کنسرت گروه داماهی قبل از کنسرت "پیتر سلیمانی پور" در تاریخ چهارشنبه 17 دی ماه ساعت 19 برگزار می شود .

گروه "کانال" نیز که در سال 1382 و در قالب یک آنسامبل راک مدرن شکل گرفت و اولین اجرای خود را در سال 1383 برگزار کرد قرار است در کنسرت خود قطعاتی از آلبوم اول خود با نام "هفت ثانیه نخست شد" و آلبوم دوم خود "برای مثال" را برای مخاطبان خود اجرا کند.سعید مبینی، مسعود مبینی، میلاد مجذوب، پوریا قربانی و سعید جامع صنایع نوازندگان این گروه هستند.کنسرت "گروه کانال" پنجشنبه 18 دی ماه ساعت21 برگزار می‌شود.

گروه «دونوازی+1» نیز تنها با دونوازنده در تاریخ 19دی ساعت 21 به روی صحنه می‌رود. شهرام غلامی نوازنده عود و پیتر سلیمانی پور نوازنده ساکسفون قصد دارند با در میان گذاشتن فراگرفته‌هایشان از تجربیات گذشته، شرایطی را در برای کشف و شناخت در عرصه های ناشناخته موسیقی در لحظات بداهه نوازی و اجرای آثار یکدیگر برای مخاطبانشان خلق کنند. در اجرای همنوازی این دو علاوه بر سازهای اصلی، از ادوات الکترونیک جنبی دیگری نیز استفاده می کنند تا بتوانند فضای متنوع تری را برای کارمشترکشان فراهم کنند .

کنسرت گروه خنیاگران به سرپرستی مهرداد پاکباز نیز روز شنبه 20 دی ساعت 21 روی صحنه خواهد رفت. مهرداد پاکباز آهنگساز نوازنده گیتار و استاد دانشگاه در این برنامه به بازآفرینی موسیقی فولکوریک شهری و محلی ایران خواهد پرداخت و قطعات این برنامه ساخته های وی هستند. اعضای گروه متشکل از مهرداد پاکباز(گیتار)، محمد انشایی(ویولن)، پوررنگ پورشیرازی(کنترباس) و آیدین شفایی(کاخن)هستند.

هفته موسیقی تلفیقی تهران در ادامه با برگزاری کنسرت‌هایی ازگروه‌هایی همچون نور، شوربا، ماکان اشگواری تا تاریخ 23 دی‌ماه ادامه دارد .

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه