اجرای گروه - مهوار - و - سپهر - در فرهنگسرای نیاوران

- گروه فرهنگ و هنر- هفته سوم دی‌ماه سال جاری، فرهنگسرای نیاوران میزبان دو گروه موسیقی است. «مهوار» به سرپرستی و خوانندگی «مهناز روستا» در روز 26 دی ماه و «سپهر» به سرپرستی و آهنگسازی فرید خردمند در روزهای 25 و 26 دی ماه در نیاروان به روی صحنه می رود.


به گزارش CHN، فرهنگسرای نیاوران در روزهای 25 و 26 دی ماه سال جاری میزبان دو گروه موسیقی است.


کنسرت گروه سپهر در فرهنگسرای نیاوران
کنسرت گروه سپهر به خوانندگی مهدی امامی و آهنگسازی احمد رضا خواه و فرید خردمند 25 و 26 دی ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.


گروه سپهر که در سال 1379 تشکیل شده ،کنسرت پیش روی را در دوبخش اجرا می کند بخش اول این کنسرت شامل قطعاتی در نوا با آهنگسازی فرید خردمند خواهد بود. گروه سپهر در بخش دوم برنامه خود بنا دارد قطعاتی را در آواز دشتی به آهنگسازی احمد رضا خواه و خوانندگی مهدی امامی اجرا کند.


این گروه تاکنون موفق به برگزاری کنسرت های متعددی در داخل و خارج از کشور شده که از جمله آن می توان به اجرای برنامه در کشور های ایتالیا و آذربایجان اشاره کرد.این گروه در سال2011در فستیوال موسیقی" مقام "که در کشور آذربایجان برگزار گردیده مقام اول را در بخش رقابتی کسب کرده است.از این گروه تاکنون آلبوم های متعددی همچون"ماهان"،"پیروزال"،"سپهر خوانی" و ... منتشر گردیده است.


احود رضا خواه متولد1351در خمینی شهر اصفهان،فارغ التحصیل در رشته موسیقی از دانشگاه هنر، موسیقی را نزد پشنگ کامکار فراگرفت و در ادامه نزد استاد مجید کیانی دوره های تکمیلی نوازندگی سنتور را آموخت. مهدی امامی نیز که به عنوان خواننده میهمان با این گروه فعالیت می کند در سال 1361متولد شده است. وی موسیقی را نزد محسن کرامتی و محمد رضا لطفی فرا گرفته و در ادامه نزد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان ��ر حال فراگیری دوره های تکمیلی آواز است.


نوازندگان گروه سپهر عبارتند از؛ احسان عابدی: نی،فرید خردمند: تنبک و بندیر ،پریسا کاشفی: تار، نجمه صغیر: عود ،المیرا مردانه:کمانچه،احمد رضا خواه: سنتور و مهدی امامی خواننده گروه.

کنسرت گروه سپهر پنجشنبه و جمعه 25 و 26 دی ماه ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود و علاقمندان جهت تهیه بلیط می‌توانند با شماره 22803631 تماس حاصل نموده و یا به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.


اجرای کنسرت گروه مهوار در نیاوران
کنسرت گروه مهوار به سرپرستی وخوانندگی مهناز روستا 26دی ماه ویژه بانوان در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.


گروه مهوار بنا دارد در کنسرت پیش روی خود آثاری از بزرگان موسیقی ایران را در دو بخش اجرا کند که در بخش اول قطعاتی در دستگاه شور آواز دشتی به نام های آتش دل: مرتضی نی داوود،آمان:عارف قزوینی و چند آهنگ قدیمی و در بخش دوم قطعاتی در دستگاه همایون آواز اصفهان به نام های راز دل، باز آمدی ای آشنا، خداوندا چه می شد،جلوه بستان و رفته:همایون خرم،مجنون تو:انوشیروان روحانی و دو آهنگ آذربایجانی است.


مهناز روستا سرپرست و خواننده گروه مهوار اصول اولیه موسیقی را ابتدا نزد استاد بنان فراگرفت و سپس نزد افسانه رثایی ردیف موسیقی را اموخت.وی برای آشنای با شیوه قدما دوره ای را نیز نزد استاد مهدی کمالیان آموزش دید و در ادامه از تجربیات مظفر شفیعی در ارتباط با شیوه های دیگر آواز استفاده کرد. وی در زمینه تلفیق شعر و موسیقی و مرکب خوانی با موسوی زاده در سال 1384 به مدت 2 سال همکاری کرد.روستا همکاری و فعالیت در کانون های خوانندگی سنتی و مدرسین خانه موسیقی ایران از سال 1380 تا1388 را نیز در کارنامه خود دارد.


نوازندگان گروه مهوارعبارتند از:عسل ملک زاده:دف ،نیوشا بریمانی:کمانچه،غزل مهدوی:پیانو و مهناز روستا سرپرست و خواننده گروه .کنسرت گروه مهوار جمعه 26 دی ماه ساعت 16:30 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می گردد و علاقمندان جهت تهیه بلیط می توانند با شماره 22803631 تماس حاصل نموده و یا به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه