ادینبرا گرانترین شهر اروپا

شهر ادینبرا (ادینبورگ )در بریتانیا گران‌ترین شهر اروپا برای گذراندن تعطیلات در سال نو میلادی شناخته شد.


طبق بررسی‌های انجام شده از سوی یک موسسه تحقیقات هتلداری در بریتانیا، شهر ادینبرا ا در اسکاتلند درمقایسه با 30 مقصد بزرگ و مهم دیگر اروپایی ، به دلیل قیمت گران هتل و مراکز اقامتگاهی گران ترین شهر اروپا برای گذراندن تعطیلات سال نو 2015 اعلام شد.

طبق همین گزارش هزینه اقامت یک شب درارزان‌ترین اتاق دونفره در اخرین روز دسامبر گذشته بیش از 217 پوند انگلیس بوده است.


آمستردام با چند پوند کمتر پس از ادینبورگ و سپس ونیز در ایتالیا با 207 پوند بریتانیا برای اقامت یک شب در ارزان ترین اقامتگاه این شهر، دررتبه سوم گران‌ترین مقصد دراروپا شناخته شده است.


لندن ، یورک و برلین ، وین و دابلین به ترتیب در ردیف‌های بعدی این جدول قرار دارند. پراگ درکشور چک و نیوکسل ارزان ترین شهرها دراین جدول شناخته شده‌اند.

ادینبرا در بریتانیا از نظر تعداد گردشگران، پس از لندن در مقام دوم قرار دارد. در سال ۲۰۰۹ ادینبورگ به عنوان بهترین مکان برای زندگی انتخاب شد. بحران سیاسی معاصر تاثیر زیادی بر اقتصاد این شهر گذاشت و سبب شد یکی از موسساتی که بیشترین تعداد کارمند را به استخدام درآورده بود - یعنی بانک سلطنتی اسکاتلند (RBS) - تقریباً از هم بپاشد. هر چند این بانک با کمک مالی دولت بریتانیا از چنین سرنوشتی نجات یافت، ولی بسیاری از مشاغل محلی از دست رفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه