به طور کلی سه شاخصه اصلی در شناخت محصول اوریجینال، قیمت، مکان فروش و نوع بسته‌بندی محصول است.

از کجا بفهمیم لوازم آرایشی، تقلبی است؟

از کجا بفهمیم لوازم آرایشی، تقلبی است؟

به طور کلی سه شاخصه اصلی در شناخت محصول اوریجینال، قیمت، مکان فروش و نوع بسته‌بندی محصول است. بسته‌بندی‌های بی‌کیفیت، کپی‌های ضعیف از لگوی اصلی محصول و غلط املایی و یا بازی با حروف اصلی نام یک برند معروف، مهم‌ترین نشانه‌های یک جنس تقلبی است. یکی از راه‌های شناخت لوازم آرایش اصل این است که تستر یا نمونه‌های آن در فروشگاه معتبر موجود باشد و اینکه مارک محصول واضح و خوانا و دیکته صحیح داشته باشد؛ مثلا L’Oreal به شکل‌های Loreal یا oreal نوشته نشده باشد.در بسیاری از فروشگاه‌های نمایندگی لوازم آرایش معروف، نوع تقلبی هم عرضه می‌شود. مثلا در یکی از نمایندگی‌های عرضه کننده مارک کره‌ای Etude لوازم آرایش تقلبی همین مارک که درجه ۲ هستند را هم عرضه می‌کند و اظهار دارد که این‌ها مدل‌های جدید این برند هستند! ولی لوازم آرایش‌های اورجینال از لحاظ شکل ظاهر کاملا مشخص هستند و لیبل و مارکی که روی آن‌ها درج شده معمولا به راحتی پاک نمی‌شود. لیبل مخصوص وزارت بهداشت هم روی لوازم اصل هست و در مورد لوازم اتود این لیبل روی جعبه درج شده و به صورت برچسب نیست. توصیه می‌شود کرم پودر و ریمل را هرگز به قیمت ارزان و از فروشگاه‌های نامعتبر تهیه نکنید و همیشه از فروشنده تستر بخواهید و در عین حال توجه داشته باشید که خود تستر را به شما نفروشند! لوازم آرایش Clinique وLancôme در ایران به صورت قاچاق وارد می‌شوند و تضمینی برای اورجینال بودن‌شان وجود ندارد و تنها ضامن خرید از فروشگاه‌های معتبر و یا خرید آن از کشورهای دیگر است.راه دیگری برای تشخیص مارک اصل آن است که به وب سایت‌های رسمی‌هر مارکی بروید و در قسمت نمایندگی‌های فروش، ببینید که آیا در ایران نمایندگی دارند یا نه، که این البته مستلزم دانستن زبان آن سایت است و بسیاری از نمایندگی‌های ایران هم جنس اصل دارند اما منحصرا یک مارک را عرضه نمی‌کنند و نماینده انحصاری نیستند.

چهاردرمان فوری برای از بین بردن جوش صورت:

از کجا بفهمیم لوازم آرایشی، تقلبی است؟
مراقب باشید از مصرف صابون‌هایی که موجب بروز حساسیت و واکنش‌های آلرژیک می‌شوند، پرهیز کنید و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویه‌دار خودداری نمایید چون در بروز آکنه‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند.

تقریبا همه ما این تجربه را داریم که یک روز صبح از خواب بیدار شویم و در حالی که استرس یک قرار مهم را داریم، ناگهان در مقابل آیینه متوجه شویم که یک جوش بزرگ و وقت‌ ناشناس با ظاهری ناخوشایند روی بینی‌مان بیرون زده که شاید حتی بتواند موجب کاهش اعتماد به نفسمان در طول آن روز شود.

متخصصان بهداشت عمومی پوست در کانادا در مقاله‌ای به چند راهکار خانگی ساده و درعین حال موثر برای مقابله با این آکنه‌های بی‌موقع و ناخوشایند اشاره کرده‌اند که به کار بردن آنها تقریبا برای هر فردی میسر است.
این کارشناسان توصیه می‌کنند :

۱ – با مالیدن مقدار اندکی خمیر دندان روی آکنه می‌توانید به سریع‌تر خشک شدن آن کمک کنید.

۲ – همچنین می‌توانید مقداری خمیر زردچوبه تهیه کرده و آن را قبل از خواب روی جوش بمالید و هنگام صبح با آب بشویید.

۳ – عسل نیز برای درمان جوش‌های بزرگ مفید است چون خاصیت ضد باکتریای قوی دارد و عفونت را درمان می‌کند.

۴ – روغن درخت چای را نیز می‌توانید امتحان کنید. این روغن نیز خاصیت ضد باکتریایی دارد و محصول استرالیا است. روغن درخت چای به کاهش قرمزی و تورم کمک می‌کند و مانع زخم شدن محل جوش می‌شود.

مراقب باشید از مصرف صابون‌هایی که موجب بروز حساسیت و واکنش‌های آلرژیک می‌شوند، پرهیز کنید و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویه‌دار خودداری نمایید چون در بروز آکنه‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند.

گرداوری شده توسط تهران ۹۸

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه