ایران جز ۱۰ کشور اول دنیا در تولید گازهای گلخانه‌ای است

ـ محیط زیست ـ تولید و صدور نفت و گاز و عدم دسترسی به فناوری کاهش آلودگی هوا ایران را به یکی از 10 کشور اول دنیا در تولید گازهای گلخانه‌ای تبدیل کرده است.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در اختتامیه جشنواره کودک، نوجوان و محیط زیست گفت: نسل کودکان امروز، آینده‌سازان فردا هستند و به همین دلیل اهمیت آموزش آن‌ها و حفظ محیط زیست به عنوان امانتی برای آیندگان دوچندان است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تاثیرگذاری کودکان و نوجوانان بر اصلاح رفتارهای بزرگسالان، از آنان خواست که به پدران و مادران خود اهمیت حفظ محیط زیست و طبیعت را یادآوری کنند و آن ها را در مسیر مراقبت از طبیعت ایران با خود همراه کنند.

ابتکار در حاشیه این مراسم اظهار داشت: کارگروه ملی آلودگی هوا بزودی با حضور خود من تشکیل خواهد شد و سازمان به طور مستمر این برنامه‌ها را پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود 160 کشور برنامه‌های خود در خصوص گرمایش زمین را اعلام کرده‌اند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران، مدت‌ها و ماه‌ها کار مطالعاتی بین‌بخشی خود را شروع و جلساتی را از ماه گذشته با حضور وزرا و معاونان رییس‌جمهور برگزار کرده است و امیدواریم امشب بتوانیم پیش‌نویس اولیه‌ این برنامه را آماده و بزودی به دولت ارائه کنیم تا قبل از اجلاس پاریس و سفر رییس‌جمهور به فرانسه، آن را نهایی کنیم.

ابتکار با بیان اینکه ایران در تولید گازهای گلخانه‌ای جزو 10 کشور اول دنیا است، گفت: ایران به دلایل مختلف از جمله اینکه ایران تولیدکننده و صادرکننده تولید گاز و نفت است، ضمن اینکه در سال‌های گذشته به دلیل فشارهای اقتصادی که به ایران تحمیل شد، امر دسترسی ما به فناوری برای کاهش آلودگی فراهم نشد ولی در حال حاضر اراده‌ای وجود دارد که درباره این مساله مصمم است، ضمن اینکه امیدواریم در همکاری با جامعه جهانی نسبت به بهره‌مندی انرژی خورشیدی اقدام کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه