بالاگرفتن اختلاف‌ها، این‌بار به بهانه هتل اسپیناس

– گروه شهری – نزدیک به 2 ماه پیش قناعتی درباره ساخت طبقات غیرمجاز و همچنین ساخت استخر در یکی از طبقات این هتل به شهرداری تذکر داد. بعد از این تذکر شهرداری هیچ اقدامی درباره این هتل انجام نداد تا اینکه هفته گذشته باز هم قناعتی در جلسه علنی شورا این موضوع را مطرح کرد و به تندی از شهرداری انتقاد کرد.

به گفته او مسئولان این هتل سه طبقه اضافه‌تر از مصوبه کمیسیون ماده 5 بارگذاری کرده‌اند. او همچنین به جلسه‌ای که با شهردار منطقه 2 در این زمینه داشته اشاره کرده که بر اساس آن شهردار منطقه خود به اینکه این هتل 300 متر تخلف ساختمانی دارد اعتراف کرده است. بر همین اساس او از شهردار تهران پرسیده چرا شهردار این منطقه که با وجود مشاهده تخلف اقدامی نکرده حالا برای مدیریت یک منطقه حساس دیگر انتخاب شده است.

این عضو شورای شهر تهران آنقدر از گفته‌های خود اطمینان دارد که گفته پرونده این هتل به کمیسیون ماده 100 رفته و قطعا دستور قلع و قمع صادر خواهد شد. او همینطور ابراز امیدواری کرده در کمیسیون ماده 100 موضوع استخر و اضافه بنا مورد بررسی قرار گیرد و شهرداری نسبت به اجرای رأی کمیسیون ماده 100 اقدام کند.

قناعتی در نهایت به شهردار هشدار داده بود در صورتی که به تذکرش توجهی نشود از شهردار سوال خواهد پرسید و در صورت قانع‌نشدن از پاسخ‌ها درباره طرح استیضاح تردید نخواهد کرد. اما محمدباقر قالیباف همه این تهدیدها را امروز با یک جمله ساده پاسخ داد: «در هتل اسپینانس تخلفی صورت نگرفته است».

شهردار تهران که در حالشیه افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه صحبت می‌کرد، گفته بررسی‌های مربوط به هتل اسپینانس انجام شده و این موضوع در کمیسیون ماده 100 نیز بررسی شده است. از این رو در هتل اسپینانس واقعا تخلفی صورت نگرفته است.

پاسخ ساده شهردار تهران به آنچه عضو شورای شهر تهران تخلف بزرگ می‌نامد شاید آتش اختلاف‌های شورای شهر و شهرداری را افروخته‌تر کند. این برای دومین بار است که یکی از اعضای اصولگرای شورای شهر قالیباف را تهدید به استیضاح می‌کند. پیش از این رحمت‌الله حافظی یک بار تا پای استیضاح قالیباف پیش رفت اما با وساطت دیگر اصولگرایان منصرف شد.

حالا ابوالفضل قناعتی شهردار منتخب‌اشان را تهدید به استیضاح کرده است. او با اینکه در فراکسیون اصولگرایان عضویت دارد و از کسانی است که به قالیباف برای شهردارشدن رای داده است اما او به گروهی از اصولگرایان تعلق دارد که زاویه‌های عمیقی با قالیباف و همراهان‌اش دارند. نزدیک‌شدن به انتخابات مجلس می‌تواند اختلاف بین اصولگرایان شورا و شهرداری را بیشتر کند و شاید ماجرای هتل اسپیناس هم آغازی برای یک رویارویی اصولگرایانه باشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه