با دنبال کردن این ترفند ها با وجود اشعه های مضر نور خورشید پوستی سالم و شاداب داشته باشین.

با دنبال کردن این ترفند ها با وجود اشعه های مضر نور خورشید پوستی سالم و شاداب داشته باشین.

با وجود اشعه های نور خورشید پوستی سالم و شاداب داشته باشید

رژیم غذایی
ترکیب یک برنامه غذایی سالم در زندگی روزمره ی شما میتونه به درخشش و شادابی پوست از داخل بدن کمک کنه. به سالاد خود دانه ی کدو تنبل اضافه کنید یا در میان وعده ی خود از تنقلات غنی از مواد معدنی، زینک و اسیدهای چرب امگا ۳، ۶ و ۹ استفاده کنید. اگه میخواهید به ظاهر زیبایی دست پیدا کنید تربچه و برگهای آن را فراموش نکنید، این سبزی ها دارای سیلیکون، ویتامین c و گوگرد هستن که با تحریک سیستم گردش خون و افزایش کلاژن باعث درخشندگی پوست میشود.
غذاهای غنی از سلنیم منبع عظیمی برای رژیم غذایی شماست، که آنتی اکسیدان موجود در اون به حفاظت در برابر ابتلا به سرطان پوست، لکه های ناشی از جوش های سن بلوغ و صدمات اشعه های مضر نور خورشید کمک میکنه. چهار نوع آجیل برزیلی در طول روز برای دریافت سلنیم کافی است، یا اینکه سعی کنید ماهی و گوجه فرنگی بیشتری در طول روز مصرف کنید.
کرم های ضد آفتاب
همه ی ما میدونیم که چقدر مهمه که کرم ضد آفتاب استفاده کنیم، اما هر صبح چه مقدار لازمه؟ حتی در تاریک ترین صبحها هم از آسیب های نور خورشید در امان نیستید، بنابراین کارشناسان توصیه می کنند استفاده از کرمهای ضد افتاب را جزئی از برنامه ی روزانه خود قرار بدین.
آسیب های ناشی از نور خورشید نه تنها پوست را بد شکل میکنه، همچنین میتونه در سرطان پوست نیز نقش داشته باشه، که با این حساب نزدیک به ۸۰ درصد از تمام سرطان های تازه تشخیص داده شده در استرالیا در سال است. در حال حاضر از سه نفر دو نفر آنها در استرالیا در سن ۷۰ سالگی دچار سرطان پوست خواهند شد، بنابراین با کمک این ترفند پوستتون رو از صدمات اشعه های مضر خورشید محافظت کنید.
آب رسانی
سلولهای پوستی شما از آب تشکیل شده اند، به این معنی که وقتی بدن شما به اندازه ی کافی آب دریافت نمیکند، تاثیراتش در پوست شما نشان داده خواهد شد. اغلب اوقات پوست خشک، سفت و پوسته پوسته میشود و به مرور چین و چروک در آن افزایش پیدا میکند.
آب از دست رفته در ماههای گرم تابستان را با مصرف بیشتر مایعات و آب جبران کنید.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه