تسهیلات سفارت ایران برای زائران ایرانی در اربعین

- گردشگری – در دومین جلسه ستاد اربعین در کربلا، جدیدترین برنامه‌ها برای تسهیل سفر زائران ایرانی در ایام اربعین مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به برگزاری دومین جلسه ستاد اربعین در کربلا گفت: ‌سفیر ایران در بغداد، بعد از این جلسه در دیدارهای جداگانه با مقامات عراقی، تسهیل امور مربوط به سفر زائران ایرانی در ایام اربعین را دنبال کرد.

آقای میرمسعود حسینیان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این باره افزود: در این جلسه که مهندس دانایی‌فر سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و سایر مسئولان امر حضور داشتند، جدیدترین برنامه‌ها برای تسهیل سفر زائران ایرانی در ایام اربعین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتقال زائران از مرزها به شهرهای زیارتی و بالعکس، اسکان، تغذیه، خدمات درمانی و مسائل امنیتی از موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود .

حسینیان به دیدارهای جداگانه سفیر ایران در بغداد با استاندار و مسئولان عتبات مقدسه در کربلا اشاره و تصریح کرد: تعداد زیادی مسجد، مدرسه و زمین برای اسکان زائران مشخص شده که با توجه به حجم بالای زائران اربعین، نیازمند تعامل دو سویه بین مقامات ایرانی و عراقی هستیم.

وی یادآور شد: ‌ستاد مرکزی اربعین با مشارکت حداقل 27 نهاد و ارگان در سازمان حج و زیارت در تهران تشکیل شده و در عراق نیز این کمیته زیر نظر سفیر ایران در بغداد تشکیل شده است که در این کمیته، علاوه بر سفیر، سرکنسول‌های ایران در شهرهای کربلا، نجف و بصره، نمایندگان بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و شرکت عملیات شمسا و همچنین هلال احمر، کمیته امداد و سایر نهادهای ایرانی و مرتبط در عراق حضور دارند و این ستاد، ماموریت هماهنگی با مقامات عراقی و سرپرستی کارهای مربوط به زائران ایرانی در ایام اربعین را عهده دار است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه