تعامل منطقی و خوبی بین مجلس و سازمان میراث فرهنگی برقرار خواهد شد

– گروه مجلس: معاون پارلمانی سازمان میراث فرهنگی با اشاره به نامه تشکر نمایندگان مجلس از سازمان میراث فرهنگی، تاکید کرد: این نامه تشکر نشان می دهد می شود با مجلس در فضای رفاقت و دوستی، تعامل منطقی و خوبی بر پایه احترام متقابل برقرار کرد.

اسدالله درویش امیری، معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی CHN با اشاره به نامه تشکر نمایندگان از سازمان میراث فرهنگی، گفت: به نظر من از آغاز به کار دولت تدبیر و امید سازمان میراث فرهنگی یکی از دستگاه هایی بود که به نحوی شایسته و مطلوب از ظرفیت و توانمندی مجلس استفاده کرده است.

او با اشاره به تعاملات سازمان میراث فرهنگی و مجلس در بحث بودجه ادامه داد: مجلس سال گذشته در فصل بودجه نهایت همکاری را ما داشت. همچنین در تدوین بودجه سال 94 هم تعاملات خوبی با هم داشتیم.

درویش امیری در ادامه با اشاره به نامه تشکر نمایندگان مجلس از سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: این که 210 نفر از نمایندگان محترم مجلس از همه تفکرات نسبت به یک کار بزرگ حقوقی که در سطح کشور صورت گرفته است بازگرداندن 349 قطعه اشیاء تاریخی با قدمت بیش از سه هزار سال به کشور سازمان میراث فرهنگی را مورد لطف و عنایت خود قرار داده اند قابل تقدیر است و من از نمایندگان صمیمانه تشکر می کنم.

معاون پارلمانی سازمان میراث فرهنگی بازگرداندن این اشیاء تاریخی به کشور را حاصل همکاری حوزه حقوقی سازمان میراث فرهنگی و حوزه حقوقی ریاست جمهوری عنوان کرد و با اشاره به نگاه مثبت نمایندگان مجلس به این موضوع افزود: این نامه تشکر نشان دهنده این موضوع است که می شود با مجلس در فضای رفاقت و دوستی، تعامل منطقی و خوبی بر پایه احترام متقابل برقرار کرد.

210 نفر از نمایندگان مجلس طی نامه ای که در نشست علنی امروز مجلس خوانده شد از تلاش مسئولان حقوقی و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری در رابطه با بازگرداندن تعدادی از اشیا‌ء تاریخی به کشور تقدیر کردند.

در قسمتی از نامه تقدیر نمایندگان مجلس آمده است: «ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از زحمات دولت محترم و تلاش بی شائبه مسوولین حقوقی، بین الملل و کارشناسان شایسته سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دفاع از منافع ملی کشور و بازگرداندن بیش از 349 قلم اشیای تاریخی با سابقه بیش از سه هزار سال که به صورت غیر قانونی 50 سال پیش از کشور خارج و نزدیک به 33 سال در محاکم کشور بلژیک در دست رسیدگی بود و با پیگیری های به عمل آمده، خوشبختانه در آبان ماه سال جاری دادگاه استیناف بروکسل رای به نفع ملت بزرگ ایران صادر کرد و با سرعت عمل و به نحو احسن، اشیای مذکور به کشور بازگردانده شده، تشکر و قدردانی می نماییم و این پیروزی بزرگ را که حاصل دیپلماسی فعال حقوقی و بین المللی جمهوری اسلامی ایران است».

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه