تلاش سازمان‌های جهانی حوزه سفر و گردشگری در برابرابولا

انتشار ویروس کشنده ابولا که ازماه گذشته از کشورهای غرب افریقا آغاز شده موجی از نگرانی در منطقه و نیز مقررات تازه بهداشتی درسطح بین‌المللی را درپی داشته است.


سازمان توریسم جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتشار این ویروس که دسامبر 2013 از گینه آغاز شده اکنون مرزهای منطقه را درنوردیده و انتقال این بیماری که ناشی از تماس مستقیم با افراد بیمار است اکنون کشورهای لیبریا،سیرالئون و نیجریه را نیز فراگرفته است.


به منظور حمایت از سلامت و بهداشت و کاهش شیوع این بیماری و ایجاد هماهنگی با دیگر اقدامات جهانی در بخش سفرو صنعت گردشگری نیز مقامات ارشد سازمان‌های توریسم جهانی، اتحادیه سازمان‌های هوایی غیر نظامی ، (ایکائو) و شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها درکنار اتحادیه صنایع هوایی (یاتا)و همچنین شورای جهانی سفر و توریسم WTTC مصصم شده‌اند تا اقدامات ویژه‌ای را درهماهنگی کامل انجام دهند که درنهایت به ارائه اطلاعات کافی و به موقع به مسافران و گردشگران و نیز کارکنان این صنایع بینجامد.

باتوجه به این که ریسک انتقال ابولا در سفرهای هوایی پایین است بعید است که همانند انفولانزا از طریق تنفس ویا انتشار مواد معلق در هوا به فرد دیگری منتقل شود. با این که انتقال این بیماری تنها از طریق تماس با خون یا مواد مخاطی بدن انسان یا حیوان بیمار صورت می‌گیرد، بعید است که مسافران عادی را درگیر این بیماری کند. علاوه براین بیشتر افراد مبتلا توان سفرهای هوایی را ندارند. با اینحال به مسافران درسفرهای هوایی توصیه می‌شود که ازهرگونه تماس غیر ضروری با افراد حین سفر خودداری کرده و اقدامات بهداشتی همانند شستن منظم دست‌ها را مراعات کنند.


درعین حال دراین بیانیه اعلام شده است که کلینیک‌ها و مراکز درمانی از مهم‌ترین مراکز انتقال بیماری هستند و کارکنان و بیماران و دیگر افرادی که برای دریافت خدمات درمانی دراین مراکز حضور می‌یابند باید از تماس بدون حفاظ با بیماران خودداری کنند.


از دیگر سو باتوجه به احتمال ابتلا به این بیماری برای مسافران و گردشگران در کشورهایی که اکنون درگیر این بیماری هستند، مسافران دراین کشورها توصیه شده است که موارد بهداشتی مشخصی را مراعات کنند. درعین حال سازمان بهداشت جهانی نیز تا کنون هیچ محدودیت یا هشداری برای سفریا تجارت با کشورهای درگیر اعلام نکرده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه