جلال ذکایی مامور تدوین پیش‌نویس طرح ساماندهی صنعت چاپ شد

– فرهنگ و هنرـ با همکاری اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی حوزه صنعت چاپ و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش‌نویس طرح ساماندهی نظام جامع صنعت چاپ کشور تدوین می‌شود.

با پی‌گیری‌های غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان، جلسه مقدماتی تدوین پیش‌نویس طرح ساماندهی نظام جامع صنعت چاپ کشور با حضور آقایان ماهرالنقش مشاور کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، بهروز فتحی مدیرکل دفتر مطالعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایرج استاد علینقی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، احمدرضا اعتماد مظاهری مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران، غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان و جلال ذکایی مدیرکل اسبق دفتر امور چاپ و مشاور عالی این تعاونی برگزار شد.

در این جلسه که روز گذشته در محل دفتر تعاونی لیتوگرافان برگزار شد، نخست بهروز فتحی مدیرکل دفتر مطالعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشینه‌ای از نظام حقوقی صنعت چاپ در وزارت ارشاد ارائه کرد و گفت: بزرگترین معضل صنعت چاپ، فقدان ساختار حقوقی مناسب است که در صورت اصلاح این وضعیت می‌توان نسبت به شکوفایی صنعت چاپ کشور امیدوار بود.

در ادامه ماهرالنقش با تشکر از پی‌گیری‌های به‌عمل‌آمده توسط مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان، ابراز امیدواری کرد با طراحی پیش‌نویسی شامل آسیب‌شناسی و شناخت مسئله، بررسی ایرادات و معضلات پیش‌رو و همچنین ارائه پیشنهادهای عملی، بتوان طرح ساماندهی نظام جامع صنعت چاپ کشور را تدوین کرد.

در این جلسه مقرر شد جلال ذکایی مدیرکل اسبق دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که چندی پیش هم به عنوان مشاور عالی شرکت تعاونی لیتوگرافان منصوب شد، با همکاری مشاوران و کارشناسان صنعت چاپ نسبت به طراحی پیش‌نویس مذکور اقدام کند.

ذکایی در گفت و گو با خبرنگار «مهر» برگزای این جلسات را مثبت و سازنده توصیف کرد و اظهار داشت: مقرر شده است که در تدوین این پیش نویس، ابتدا وضعیت فعلی ناوگان صنعت چاپ کشور احصا و در فاز بعدی این وضعیت با وضعیت صنعت چاپ در دیگر کشورها از جمله کشورهای منطقه مقایسه و در ادامه هم چشم‌انداز این صنعت برای عملیاتی شدن در دولت و مجلس و نیز صنف چاپ، تدوین شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه