خواص و خصوصیات سنگ زمرد

خواص و خصوصیات سنگ زمرد، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

 خواص و خصوصیات سنگ زمرد

 

 خواص و خصوصیات سنگ زمرد

 

زمرد (سمارا گدیت)


نام سنگ: زمرد (سمارا گدیت)
معروفیت: طلسم خوشبختی
رنگ سنگ: سبز و یا سبز سیر
مکان سنگ: کلمبیا، برزیل، پاکستان، هندوستان و آفریقای جنوبی
نوع ترکیب سنگ: کروم، کانی‌های مهمان. مایعات دارای حباب و گاز می‌باشد.
مقاومت سنگ: در برابر فشارهای خارجی مقاومت چندانی ندارند.
فروش سنگ: اصل این سنگ گران است، تکه‌های سنگ به صورت صیقلی کوچک و نتراشیده و به صورت زنجیر یافت می‌شود.
بازتاب سنگ: اصل سنگ زمرد دارای انرژی‌های مثبت فراوان می‌باشد.

 

 

زمرد یکی از جواهراتی است که در خانواده بریل ها قرر دارد. رنگ سبز زمرد به علت وجود مقادیر کمی کرم و یا وانادیوم است. درجه سختی زمرد بین 7.5 تا 8 در مقیاس موس است. بسیاری از زمرد ها شامل مقادیر زیادی ناخالصی است، بنابراین زمرد از لحاظ مقاومت در برابر شکستن در دسته سنگهای ترد و شکننده قرار می گیرد.

 

 

دیرینه شناسی زمرد

واژه زمرد (امرالد) در اصل از یک واژه پارسی که به زبان لاتین راه یافته باز می گردد که به معنای گوهر سبز رنگ است. در گزارش های باستان شناسی در الجیزای مصر به این نکته اشاره شده است که پس از مومیایی کردن اجساد فراعنه در جای چشمان وی زمرد قرار می دادند.

 

 

خواص زمرد و نحوه ارزش گذاری آن

زمرد ها همانند سایر سنگ های رنگی بر چهار اصل اساسی درجه بندی می شود. این چهار اصل پایه ای و اساسی شامل: رنگ، تراش، پاکی و شفافیت و در نهایت وزن. قبل از قرن بیستم جواهر فروشان از واژه “آب”

 

در تعریف خود از یک جواهر استفاده می کردند، به عنوان مثال گفته می شد که این جواهر بسیار خوش آب است که “آب” در اینجا به معنای دو مشخصه رنگ و شفافیت است. البته واژه “آب” هنوز هم در فرهنگ لغات طلا و جواهر بازار ایران کاربرد فراوان دارد.

 

در حالت نرمال مهم ترین معیار ارزشگذاری روی جواهررات رنگی “رنگ” است اما در زمرد اولین معیار ارزشگذاری ” شفافیت و پاکی ” زمرد است. در هر صورت برای ارزش گذاری زمرد هر دوی این فاکتور ها لازم و ضروری هستند. یک زمرد خوب نه فقط باید رنگ خوبی داشته باشد، بلکه باید دارای شفافیت و پاکی بالایی نیز باشد که به عنوان یک زمرد خوب تلقی شود.

 

خواص و خصوصیات سنگ زمرد

 

بریل های وانادیوم دار به عنوان زمرد شناخته می شوند. در آمریکا، تفاوت بین زمرد های قدیمی و زمرد های وانادیوم دار تحت عنوان لفظ خاصی بیان می شود که آن ” زمرد کلمبیایی ” است.

خواص درمانی سنگ زمرد شامل این موارد است: در تحقیقات کوانتومی اخیر قدرت جوان کنندگی زمرد بیش از پیش آشکار شده است.

 

همچنین زمرد برای مبارزه با فرایند پیری فکر مفید است و اگر در جای مناسب قرار داده شود خستگی اندام ها را از بین می برد. همچنین زمرد یک تسکین دهنده قوی درد های قلبی می باشد. همچنین زمرد در درمان بیماری های عفونی بسیار مفید است.

 

همچنین ��شعه سبز قدرتمند زمرد می تواند در درمان سرطان های بدخیم نقش کمک کننده داشته باشد. البته به نظر می رسد زمرد برای افراد مبتلا به صرع هم بسیار مفید است و می تواند برای جلوگیری از تب هم مورد استفاده قرار بگیرد،همچنین اگزما را تسکین میدهد و بثورات و ناراحتی های پوستی را کاهش می دهد.زمرد همچنین می تواند در افزایش میزان باروری نیز موثر باشد.زمرد در میان جواهرات بهترین درمان کننده وبازگرداننده نور چشم و قدرت بینایی است.

 

 

 

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه