از وز کردن و گره خوردن گرفته تا موخوره! زمستان که از راه میرسه موها هم تغییر حالت داده و خشن میشن.

از وز کردن و گره خوردن گرفته تا موخوره! زمستان که از راه میرسه موها هم تغییر حالت داده و خشن میشن. خودداری از حمام کردن با آب خیلی داغ و انتخاب روش های درست حالت دهی به مو از جمله چیزایی هستن که باعث میشن حتی وقتی که دمای هوا خیلی پایین میاد هم موهایی سالم داشته باشیم.

مو (1)

“دنیل باوور” چند نکته بهمون میگه که بتونیم با خشکی ناشی از سرمای زمستون مبارزه کنیم:

بیش از حد موها رو نشورین: هیچوقت نمیشه گفت که چند بار و چقدر باید موها رو شست، چون این امر به نوع مو و سبک حالت دهی که انتخاب میکنین بستگی داره. اما شستن بیش از اندازه موها در زمستون باعث از بین رفتن چربی طبیعی موها شده و اونا رو خشک و شکننده میکنه. پس موها رو بیش از حد نشسته و از محصولاتی استفاده کنین که باعث وزکردگی مو نشن.

نرم کننده یه نکته ی کلیدیه: خیلی از افراد هستن که موهاشون وقتی در معرض تغییرات آب و هوایی قرار میگیره، بسیار خشن میشه. یه نرم کننده خوب موها رو مرطوب کرده و باعث تمیزی و تغذیه مو میشه. اگه موهایی ضخیم و پرپشت دارین بهتره نرم کننده رو به طور کامل از روی موها پاک نکنین و اگه موهایی معمولی یا نازک دارین، فقط مقدار کمی نرم کننده استفاده کنین.

با آب خیلی داغ حمام نکنین: یه حمام سی دقیقه ای با آب گرم اونم توی یه صبح زمستونی شاید خیلی وسوسه کننده به نظر برسه، اما همین حموم لذت بخش رطوبت موها رو به طور کامل از بین میبره. پس به جای آب داغ، آب رو ولرم کنین.

سبک حالت دهی درست به موها: چون موها توی فصل زمستون در معرض صدمات زیادی قرار میگیرن، باید حواستون باشه که از چه ابزار و روش هایی برای حالت دهی موها استفاده میکنین. از شامپویی استفاده کنین که تقویت کننده بوده و موها رو تغذیه کرده و مثل یه سپر محافظ عمل کنه تا در برابر آسیب های بالقوه ناشی از استفاده از ابزار حرارتی و شانه زدن مداوم مقاومت کنه.

منبع: نوین زی

Share the post "در فصل زمستان هم از موهایتان محافظت کنید"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. با این نکات پوستتان را در طول زمستان مرطوب نگه دارید
  2. چگونه ابزارهایی که برای موهایتان استفاده می کنید را تمیز نگه دارید؟
  3. ۲۰ نکته مهم برای اینکه در زمستان سالم بمانید! (بخش اول)
  4. از پیر شدن موهایتان جلوگیری کنید
Tweet در فصل زمستان هم از موهایتان محافظت کنید - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه