در پیش‌فروش عتبات عالیات برنامه‌ای برای کاظمین نداریم

ـ گردشگری ـ ظاهرا سازمان حج و زیارت برای ساماندهی وضعیت انتقال زائران از مرزها و همچنین وضعیت ویزایشان ، هماهنگی‌هایی را با سرپرست سفارت عراق در تهران به انجام رساندند.

به گزارش CHN،‌ مشکلات ویزاهای انفرادی مدت‌‌هاست در دست بررسی سازمان حج و زیارت قرار گرفته همچنین هماهنگی‌هایی برای ورود زائران به مرزهای عراق توسط سازمان حج و زیارت ساماندهی می‌شود.معاون حج و زیارت سازمان حج و زیارت می‌گوید: « پیش ثبت‌نام عتبات عالیات طبق سال‌های گذشته در حال انجام است اما نکته اساسی در این است که هیچ برنامه‌ای برای انتقال زائران به کاظمین نداریم تا مشکلات امنیتی آن رفع شود.»

ناصر خدرنژاد در گفت و گو با CHN، با اشاره به این‌که اربعین یکی از مناسبت‌هایی است که تعداد زیادی از زائران به صورت هیاتی از مرز ایران به عراق می‌روند افزود: «زائران انفرادی عتبات عالیات در ایام تاسوعا، عاشورا و اربعین تنها در صورت داشتن ویزا عازم مرزهای کشور می‌شوند.

به گفته او، معافیت پرداخت هزینه خدمات بیمه ای و همچنین خدمات پزشکی هلال احمر تنها در خصوص زائران ایام اربعین حسینی(ع) اعمال خواهد شد.

او با اشاره به این‌که معمولا در ایام اربعین زائران به فکر هتل‌ و مکان‌های اقامتی نیستند اذعان داشت: «تقریباهمه امکانات برای زائران تاسوعا، عاشورا و اربعین که تمایل به عزاداری در عراق دارند فراهم شده و سازمان حج و زیارت به دنبال آن است تا مشکلات ویزا و ساماندهی آنان در مرزهای کشور را برنامه‌ریزی کنند.

او در پاسخ به این سوال که در اربعین چند زائر از مرزهای کشور به عراق منتقل می‌شوند گفت: « در حال حاضر آمار دقیقی نداریم اما سال گذشته بیش از 500 هزار نفر برای عزاداری به عراق سفر کردند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه