دومین دوسالانه عکس غار با داوری ۴ ایرانی و یک فرانسوی برگزار می‌شود

- گردشگری - این دوسالانه در دو بخش اصلی و جانبی برگزار خواهد شد. بخش اول معرفی دنیای پر رمز و راز غارها است. فضاهای داخلی غارها از جمله غارنهشته‌ها، تالارها و راهروها، موقعیت مکانی غارها از بیرون، دهانه‌ها، مدخل‌ها و ...، غارنوردی فنی (حضورغارنورد روی طناب، روی ابزار غارنوردی و در حین کارهای سخت که ارائه‌کننده تلاش تخصصی غارنوردان است)، محیط زیست و حیات در غارها (رویش‌ها و گیاهان داخل غار، زباله‌ها ، قارچ‌ها و حیوانات غارزی و اکوسیستم غارها)، باستان‌شناسی غارها (تصاویری از آثار باقی‌مانده از تاریخ، فسیل‌ها و سنگ‌نگاره‌ها و ...)، مسائل زیست‌محیطی شامل زیرساخت‌های غلط ، تخریب‌ها، آلودگی‌ها، تغییرات به جا مانده غیر قابل بازگشت به طبیعت.


در بخش جنبی نیز به موضوع بخش ویژه دومین دوسالانه عکس غار نگرشی به تاریخ هفتاد ساله غارنوردی در کشور پرداخته می‌شود.

داوری دومین دوسالانه عکس غار را 4 داور ایرانی و یک داور فرانسوی بر عهده دارند. در میان داوران ایرانی اسامی همچون «محمد ابراهیم صافی»، « نامور عباسیان» ،«ناصر میزبانی» و «بهزاد ترکی زاده» به چشم می‌خورد و «فیلیپ کروچه Philippe CROCHET)»( داور فرانسوی است که دوسالانه عکس غار را همراهی می‌کند.

«محمد ابراهیم صافی» متولد 1349 تهران، فارغ التحصیل رشته عکاسی از دانشکده هنرهای زیبا ( دانشگاه تهران )است. عضویت در مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی ایران •داوری اولین جشنواره طلای سرخ ایران •داوری جشنواره عکس دوسالانه عکس ایران • عضویت در شورای سیاست گزاری جشنواره دوسالانه عکس ایران و داوری ده ها مسابقه و جشنواره ملی در کارنامه کاری او به چشم می‌خورد. همچنین شرکت در نمایشگاه عکس در کشورهای لیتوانی . هند . ترکمنستان . ایتالیا از جمله فعالیت‌های صافی به شمار می‌رود.

«نامور عباسیان» متولد 1347، کرمانشاه است. او برنده و برگزیده ده ها جشنواره داخلی و خارجی است و برپایی ده ها نمایشگاه گروهی و انفرادی در داخل و خارج ایران و انتشار چندین جلد کتاب عکاسی را در کارنامه کاری خود دارد.

«ناصر میزبانی» متولد 1343، تبریز است و به عنوان یکی از عکاس میراث فرهنگی شناخته شده‌است. او عکاس برگزیده سازمان یونسکو 2002 ، عکاس برگزیده سازمان میراث فرهنگی و دارنده غنی ترین آرشیو عکس آثار تاریخی ایراناست.

«بهزاد ترکی زاده» متولد 1343، تهران است. او فیلم بردار و عکاس زیر آب، عکاس حوزه معرفی جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی ایران زمیناست. همچنین سابقه تدریس عکاسی و تصویربرداری زیر آب از اتحادیه فستیوال های تصاویر زیرآب اروپا EUIFAرا دارد.

او همچنین نخستین ایرانی برنده رتبه اول و دوم عکاسی باستان شناسی زیر آب در فستیوال بین ‌المللی عکاسی زیر آب، کشور ترکیه 2006 و 2007 و2011 است و برگزاری 5 نمایشگاه عکس انفرادی و دریافت 25 جایزه عکاسی داخلی و خارجی فیلم بردار زیر آبرا در کارنامه فعالیت‌های خود دارد.

«فیلیپ کروچه» متولد فرانسه است و از سال 1974 به عکاسی حرفه ای در غار پرداخته و یک باشگاه در همین راستا برای علاقمندان تاسیس کرده‌است. در سال 1983 با مدرک دکتری هیروژئولوژی از دانشگاه مونپولیه فرانسه فارغ التخصیل شده و به طور منظم از غارهای کشورهای دور مخصوصا در مناطق ایسلند ، هاوایی و گرمسیری کارستسک کوبا، لائوس و بورنئو عکاسی نموده است.

دوسالانه عکس غار با هدف ایجاد فضایی متفاوت به جهت فراهم کردن شناخت و آگاهی بیشتر برای کلیه علاقمندان به دنیای ناشناخته غارها از کلیه عکاسان ، غارنوردان و علاقمندان به طبیعت جهت شرکت کردن در این جشنواره دعوت به عمل می آورد. علاقه مندان می توانند تا 15 دیماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه دوسالانه ارسال کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه