ریزش مو میتونه ناشی از علت های زیاد باشه، مثل پوشیدن دائم کلاه لبه دار یا کلاه ایمنی، رژیم غذایی نامناسب، استرس، آلودگی هوا، کمبود مواد مغذی، داروهای خاص، ژنتیک فرد و ….

ریزش مو میتونه ناشی از علت های زیاد باشه، مثل پوشیدن دائم کلاه لبه دار یا کلاه ایمنی، رژیم غذایی نامناسب، استرس، آلودگی هوا، کمبود مواد مغذی، داروهای خاص، ژنتیک فرد و …. . اما با همه ی این موارد، دلیل نمیشه که با این مسئله کنار بیاین. چند روش طبیعی وجود داره که میتونن باعث متوقف شدن این روند بشن، پس نگران نباشین.

ترمیم موها با پروتئین
مصرف گوشت بدون چربی، ماهی، سویا یا مواد غذایی دیگه ای که حاوی پروتئین هستن، به سلامتی موها کمک کرده و ریزش مو رو کاهش میده.

مرغ

استفاده از روغن های ضروری
پوست سر رو برای چند دقیقه با روغن های ضروری ماساژ بدین. این کار باعث میشه فولیکول های مو فعال بمونن. همچنین میتونین اسطوخودوس رو به روغن بادام یا کنجد اضافه کرده و بعد از این روغن ها استفاده کنین.

روغن

سرتون باید بدون عرق بمونه
مردانی که موهای چربی دارن معمولا توی تابستون شوره سری رو تجربه میکنن که ناشی از عرق کردنه و همین امر شانس ریزش مو رو هم بیشتر میکنه. پس از شامپوهایی استفاده کنین که حاوی آلوئه ورا و چریش بوده تا سر رو خنک نگه داشته و از شوره جلوگیری کنن.

عصاره سیر، عصاره پیاز یا عصاره زنجبیل
میتونین این عصاره ها رو روی پوست سر زده و اجازه بدین تمام شب باقی بمونن و صبح روز بعد شستشوش بدین. این کار رو به طور منظم انجام داده تا نتایج قابل قبولی بگیرین. (البته این مورد به کسانی که به بوی این مواد حساسن توصیه نمیشه)

پیاز

به موها چای سبز بزنین
تحقیقات نشون دادن زدن چای سبز به موها باعث کاهش ریزش مو میشه. تنها کاری که باید انجام بدین اینه که دو عدد چای سبز کیسه ای رو در یه فنجان آب ریخته و بذارین سرد بشه و بعد روی موها بزنین. بعد از یک ساعت موها رو بشورین. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرین این کار رو برای یک هفته تا ده روز انجام بدین.

چای-سبز

استفاده از برگ چریش
شما میتونین موها رو با خمیری که از برگ چریش ساخته شده شستشو بدین. این روش به خصوص برای کسانی که ریزش موهاشون ناشی از تجمع بیش از حد چربی در پوست سر یا عفونت های مهاجم پوستیه، مفیده.

چریش

پودر میوه آملا (Amla)
مخلوط پودر آملا و آبلیمو رو میتونین روی موها بذارین تا هم رشدشون بیشتر بشه و هم حجمشون.

آملا

ادامه داره…

منبع: نوین زی

Share the post "روش های ساده اما موثر برای متوقف کردن ریزش مو در مردان (بخش اول)"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. این سبزی ریزش موهایتان را متوقف می کند
  2. چند افسانه درباره ریزش مو که باید از باور آنها دست بردارید!
  3. ماسک ساده و موثر برای پاک کردن جوش های سرسیاه +عکس
  4. مهمترین عوامل موثر بر ریزش مو
Tweet روش های ساده اما موثر برای متوقف کردن ریزش مو در مردان (بخش اول) - تصویر 7
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه