زخمه بر دل موسیقی در روز موسیقی

- گروه فرهنگ و هنر- در حالی جلسه نگارش سند توسعه موسیقی کشور در ریاست جمهوری تشکیل شد که ساعاتی پیش موسسه ماهور توسط سارقان جارو شد! پلیس در حال بررسی موضوع است. گفته می شود سازهای این موسسه همگی شناسنامه دارند.

به گزارش CHN، صبح امروز 2 اتفاق مهم در عرصه موسیقی افتاد، یکی جلسه نگارش سند توسعه موسیقی در ریاست جمهوری که با حضور کارشناسان و موسیقیدانان و مسوولان اجرایی بود و دیگری سرقت تمامی سازها و تمامی اموال موسسه ماهور! گفته می شود در حالی که جلسه صبح امروز با ارایه نظرات خوبی همراه بود، خبر سرقت سازهای یکی از مهم ترین موسسات فرهنگی هنری به همان اندازه تلخ! با این حال مدیر این موسسه محمد موسوی به دلیل شناسنامه دار بودن سازها امیدوار است به زودی این اشیای ارزشمند فرهنگی به موسسه بازگردانده شوند.

ساعت 3 صبح امروز 21 مردادماه تمامی اموال موسسه فرهنگی هنری ماهور از وسایل صدابرداری تا سازهای باارزش و شناسنامه دار این موسسه به سرقت رفته است. این در حالی است که صبح امروز در دفتر سیاست های استراتژیک ریاست جمهوری با حضور موسیقیدانان و مسوولان جلسه ای برای تدوین سند جدید موسیقی کشور تشکیل شد. محمد موسوی مدیر موسسه فرهنگی هنری ماهور درباره سازهایی که به سرقت رفته است می گوید:« سازهای قدیمی زنده یاد عشقی، ساز جزایری، سه تارهای و سازهای بومی متعلق به کشورهای همسایه تاجیکستان و ازبکستان ربوده شده اند.

این در حالی است که ماموران آگاهی در حال بررسی موضوع هستند. به گفته موسوی تمامی سازهایی که از این موسسه به سرقت رفته اند همگی شناسنامه دارند . گفته می شود درهای موسسه فرهنگی هنری ماهور ضدسرقت هستند و سارق از طریق یکی از پنجره ها وارد موسسه شده و تمامی اموال را به سرقت برده است. تحقیقات ماموران آگاهی در این مورد ادامه دارد.

موسسه ماهور یکی از بزرگترین و قدرتمندترین موسسات فرهنگی هنری کشور در زمینه انتشار کتب هنری به ویژه موسیقی است. کتاب های مختلف موسیقایی کشور در این موسسه چاپ و منتشر شده اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه