سازمان میراث فرهنگی میزبان گلیم نقش برجسته ایلام

این نمایشگاه به همت اداره کل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی کشور برگزار و در آن مجموعه ای متنوع از گلیم های نقش برجسته ایلام در معرض دید علاقمندان قرار گرفته و تا 9 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

گلیم نقش برجسته ایلام یکی از مهمترین و اصیل ترین صنایع دستی این استان است که از سال 1366 برای اولین بار توسط بافندگان این منطقه ابداع و از آن زمان تا کنون با طرح های مختلف بافته می شود.

حمید بختیاری کارشناس ارشد صنایع دستی در مورد کاربرد و مصارف گلیم نقش برجسته گفت: بیشتر یاتبلوهای تزئینی است که از استقبال خوبی برخوردار بوده و متقاضیان خاص خود را دارد. علاوه بر گلیم نقش برجسته گلیم های ساده نیز در استان بافته می شود که به لحاظ فرم و نقش ویژگی های بومی خود را حفظ کرده اند.

این کارشناس صنایع دستی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی و ترویج صنایع دستی استان ایلام اعلام کرد و گفت: بخش قابل توجهی از هنرمندان صنایع دستی ایلام به تولید گلیم های نقش برجسته مشغول هستند و این نکته بیانگر توجه ویژه به این هنر صنعت بومی است.

گفتنی است این نمایشگاه از روز شنبه 6 اردیبهشت آغاز و تا روز چهارشنبه 9 اردیبهشت ادامه دارد و در کنار گلیم نقش برجسته محصولاتی چون جاجیم، نمد و انواع کیف های سنتی ارائه شده و علاقمندان می توانند در محل ساختمان شماره یک سازمان میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری از این آثار دیدن فرمایند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه