سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، باز هم گزینشی عمل کرد

– گردشگری - از روز خبرنگار خیلی فاصله نگرفته‌ایم. روزی که «مسعود سلطانی فر» معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث و گردشگری درحالی که درگیر حساب‌های نامشخص 8 سال گذشته سازمان مطبوعش بود در نشستی صمیمی از اصحاب رسانه تقدیر کرد و در همان جلسه در مقابل گله‌های فراوانی که درخصوص گزینشی عمل کردن سازمان در دعوت از رسانه‌ها برای حضور در برنامه‌ها مطرح شد گفت: «هیچ منعی برای مصاحبه مدیران و معاونان و کارشناسان سازمان با خبرنگاران و اصحاب رسانه وجود ندارد و این مهم به همه استان‌ها ابلاغ شده‌است و امید است از این پس تعامل خوبی بین سازمان میراث و گردشگری و رسانه‌ها بوجود آید.»

او همچنین در پاسخ به سئوالات خبرنگاران درخصوص چرایی دعوت نشدن به برنامه‌های مهمی همچون شورای معاونان و جلساتی که با بخش خصوصی برگزار می‌شود گفت:‌ «در برخی مواقع ممکن است جلسه‌ای با معاونان خود داشته باشم و بخواهم از آنها درخصوص عملکردشان بپرسم و درست نیست در چنین جلسه‌ای رسانه حضور داشته باشد اما در جلساتی که با بخش خصوصی برگزار می‌شود با توجه به آنکه نمی‌توان این بخش را از ارائه اطلاعات به رسانه‌ها بازداشت، منعی برای حضور اصحاب رسانه وجود ندارد.»

اما مدت زمان طولانی از صحبت‌های سلطانی فر برای برقراری تعامل خوب با رسانه‌ها نگذشت که اصحاب رسانه شاهد برگزاری جلسات هم‌اندیشی با فعالان بخش خصوصی گردشگری توسط معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری و معاونت گردشگری بودند بی آنکه خبری درخصوص برگزاری چنین نشست‌هایی منتشر شود.

تنها در پایان این جلسات بود که روابط عمومی سازمان میراث و گردشگری با ارسال گزارشی که تنها بخشی از صحبت‌های معاون سازمان را پوشش می‌داد، اصحاب رسانه‌ را در جریان برگزاری این جلسات قرار داد.

حتا شهریور ماه سال جاری معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در برگزاری چهارمین نشست کمیته مشورتی گردشگری که گفته می‌شود با حضور بیش از 40 تن از اساتید، صاحبنظران و فعالان صنعت گردشگری کشور و معاون توسعه مدیریت سازمان همراه بود هیچ اطلاع رسانی انجام نداد و این نشست که می‌توانست دست آوردهای مفیدی برای اصحاب رسانه‌ای که به صورت تخصصی در این حوزه فعال هستند داشته باشد در سکوت خبری برگزار شد.

‌و اما آخرین نشست تابستانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز در معاونت گردشگری برگزار شد اما اینبار تنها با حضور یک رسانه مکتوب و یک ��سانه تصویری. هنگامی که سایر خبرنگاران جویای چرایی منتشر نشدن اطلاع برگزاری چنین نشستی شدند تنها یک جواب دریافت کردند: «سیاست این بوده که تنها یک رسانه دعوت شود چون نمی‌خواستند شلوغ شود. اینگونه خواسته شده‌است.»

آیا حضور اصحاب رسانه سبب شلوغی محفل‌های خصوصی معاونت گردشگری و سایر معاونت‌های سازمان میراث و گردشگری می‌شود و خبرنگاران مزاحم هستند؟

آیا تمام صحبت‌های رییس سازمان میراث و گردشگری درخصوص تعامل با رسانه و نقشی که اصحاب رسانه در پیشبرد میراث و گردشگری دارد تنها در حرف باقی مانده یا آنکه معاون‌ها خوانشی از صحبت‌های رییس خود ندارند و هریک ساز خود را می‌زنند؟

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه