سازه‌ غیر مجاز در حریم تل ضحاک فسا تخریب شد

جوان ایرانی - چندی‌ پیش یکی از اهالی منطقه فسا با احداث سازه‌ای غیرمجاز درحالی حریم تل ضحاک را مخدوش کرد که میراث‌فرهنگی این شهرستان با جلوگیری از این اقدام و شکایت به دستگاه‌ قضایی مانع از تخریب‌های بیشتر شد.

«حسن محمودی» مسئول میراث‌فرهنگی شهرستان فسا با اشاره به اقدام غیر قانونی یکی از اهالی منطقه در راستای ساخت و ساز غیر مجاز در حریم اثر تاریخی تل ضحاک فارس گفت:« تعرض یکی از اهالی منطقه به حریم تل ضحاک منجر به شکایت اداره کل میراث‌فرهنگی شد و رای شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان دستور رفع آثار مستحدنه به دادگستری شهرستان فسا اعلام شد».

وی افزود : در نتیجه با توجه به دستور دادیار اجرای احکام کیفری شهرستان با حضور نماینده حقوقی میراث فرهنگی استان و فرماندهی پاسگاه انتظامی کوشک قاضی تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز انجام گرفت .

مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فسا گفت : آثار تاریخی حرائمی دارند که هرگونه ساخت و ساز در پیرامون این حرایم نیاز به نظر کارشناسی میراث فرهنگی دارد و بنابراین افرادی که در پیرامون حرایم این آثار به نحوی کار یا فعالیت می کنند می بایست ضوابط و قوانین میراث فرهنگی را در نظر گرفته تا ضمن عدم مواجه شدن با برخوردهای قانونی متوجه ضرو زیان مادی و معنوی نشود.

تل ضحاک شهرستان فسا یکی از مهمترین آثار استان فارس می‌شود که درسال 1310 به شماره 15 به‌عنوان یکی از آثار شاخص استان فارس به‌ ثبت ملی رسیده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه