ساماندهی منطقه گردشگری کویر مرنجاب آران و بیدگل تا دو ماه آینده

میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ محسن یارمحمدی روز گذشته در مراسم معارفه رئیس جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: برای ساماندهی کویر مرنجاب در کارگروهی ویژه به ریاست استاندار اصفهان تصمیم‌گیری شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان گفت: با عملی شدن این مصوبه شاهد رونق گردشگری در این منطقه خواهیم بود.

آران و بیدگل با داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی یکی از قطب‌های مهم گردشگری استان محسوب می شود.

یارمحمدی افزود: صنعت گردشگری و توسعه آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و گردشگری اولین منبع درآمد بسیاری از کشورهاست.

وی تصریح کرد: با ورود هر گردشگر به کشور حدود هزار دلار ارز عاید کشور می‌شود که اگرآن را با درآمد نفت مقایسه کنیم به جایگاه آن پی می‌بریم.

معاون فرماندار آران و بیدگل نیز که در این مراسم حضور داشت اظهار کرد: مسئولان استان باید نگاه ویژه به گردشگری این شهرستان داشته باشند.

علی یوسفیان گفت: آران وبیدگل با داشتن جاذبه‌هایی همچون کویر مرنجاب و دریاچه زیبای نمک وهمچنین دهها اثر بی نظیر دیگر هنوز در جایگاه خود قرار نگرفته و کمک و همراهی مسئولان استان را می طلبد.

در این مراسم جواد صدیقیان بعنوان رییس جدید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل معرفی و از خدمات عباس متولی قدردانی شد.

کویر مرنجاب در شمالی‌ترین نقطه اصفهان و در 50 کیلومتری شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان است که هرساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی از این منطقه بازدید می‌کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه