سرمایه بحرینی‌های مهاجر با تسهیلات ویزا برای ۱۰۰ کشور جذب می‌شود

دفتر توسعه اقتصادی بحرین درراستای توسعه اقتصادی این کشور با اعمال سیاست‌های جدید صدور ویزا درزمان ورود، به گردشگران بیش از 60 کشورجهان اجازه داد با آسانی بیشتری به این کشور سفر کنند.

طبق همین گزارش بحرین با این تصمیم تعداد کشورهایی را که دارای حق دریافت ویزا پس از ورود را دارند، به 100 کشور افزایش داد.

سیاست جدید صدور ویزا که از سال 2015 به اجرا گذاشته می‌شود، اهمیت بسیاری برای توسعه گردشگری واقتصاد این کشور دارد زیرا سبب جذب بیش از 2.5 میلیون مسافر دیگر می‌شود که بالقوه متقاضی دریافت ویزای یک ماهه برای سفر به این کشور هستند. این تسهیلات همچنین امکان تجدید ویزا برای سه ماه دیگر را نیز به گردشگران خارجی 100 کشور دیگر می‌دهد.

سیاست تسهیلات ویزا بیش از هرچیز کمکی است به شهروندان یا مهاجران بحرینی که علاقمند به کسب و کار و تجارت در بحرین هستند. این کار سبب بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اصلاحات تجاری برای جذب سرمایه گذاری توسط بحرینی‌های مهاجر و افزایش رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در این کشورمیشود. همچنین امکان سفر به این کشور نقش مهمی در توسعه گردشگری این کشور دارد.

طبق گزارش دفتر جهانی سرمایه گذاری درسال 2014 که ماه گذشته منتشر شد، مجموع سرمایه گذاری مستقیم خارجی دربحریندرسال 2013 حدود 989میلیون دلار بوده است که نشان از رشد 11 درصدی نسبت به سال 2012 دارد. رقمی که میانگین رشد بحرین را درسطح جهانی به 9 درصد رسانده است.

این تصیم براساس تشخیص گرایش‌های جاری در جذب سرمایه گذاران خارجی در بحرین ازجمله 58 درصد افزایش در تعداد سرمایه گذاران جذب شده به این کشور از کشورهای عرب است که 17 درصد از سکنه خارجی دارای املاک دربحرین را دربر می‌گیرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه