سرنوشت نامعلوم ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان متمم بودجه ۹۲

– گروه شهری – شهرداری تهران در ابتدا از 3 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه متمم فقط 50 میلیارد تومان برای مترو در نظر گرفته بود که این موضوع با اصرار کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا به 350 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

ابوافضل قناعتی در گفتگو با CHN می‌گوید افزایش این بودجه به دلیل دغدغه شهروندان و اعضای شورا درباره آلودگی هوا بود. اما تا امروز شورای شهر در چندین تذکر و درخواست از شهرداری تهران خواسته‌ که برای شورا توضیح دهد که آیا این 3 هزار و 500 میلیارد تومان محقق شده است؟ اگر درآمدها محقق شده است چرا در بخش‌هایی که شورای شهر در قالب هزینه مشخص کرده است مصرف نشده است و اگر محقق نشده است درباره آن به شورای شهر توضیح دهد.

به گفته این عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا برای اعضای شورا این سوال پیش آمده که اگر بودجه متمم محقق شده است چرا در بدنه فعالیت‌ٰهای شهری تزریق نمی‌شود که یکی از آنها هم مترو است. قناعتی می‌گوید بر اساس تحقیقات میدانی که انجام داده، پرس و جو از پیمانکاران و گفته‌های مدیرعامل پول مترو پرداخت نشده است.

قناعتی از شهرداری تهران می‌پرسد اگر این بودجه محقق شده است چرا طلب پیمانکاران در بخش‌های مختلف شهری پرداخت نشده است. به اعتقاد او برخی پیمانکاران تا سال 91 بیش از 10 میلیارد تومان از شهرداری طلب دارند که پرداخت نشده و به سال 93 رسیده است.

عضو شورای شهر تهران می‌گوید چندین درخواست از شهرداری برای توضیح متمم بودجه سال 92 داشته است اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است. او ابراز امیدواری می‌کند در جلسه‌های بعد شهردار تهران توضیح دهند که این موضوع به کجا رسیده است تا هم شورای شهر به پاسخ پرسش‌هایش برسد و هم کسانی که با شهرداری کار می‌کنند بدانند که اگر پرداخت‌هایشان عقب افتاده مشکل از کجاست.

او با اشاره به اینکه تذکر به صورت کتبی ارسال شده، اضافه می‌کند این تذکر همچنان در سامانه اداری شورای شهر قرار گرفته و هنوز به شهرداری ابلاغ نشده است بنابراین در انتظار پاسخ‌های شهردار تهران است. این عضو شورا هشدار می‌دهد که اگر از جواب‌ها قانع نشود از اختیارات قانونی‌اش استفاده خواهد کرد.

قناعتی درباره اینکه در صورت قانع‌نشدن سوال مطرح خواهد کرد یا خیر می‌گوید: من اگر موضوعی را تحقیق کنم و به یقین برسم که بر اساس قانون رفتار نشده است تا آخر پیش خواهم رفت و با گفته‌های دیگر اعضای شورا مرعوب نخواهم شد.

عضو شورای شهر تهران معتقد است حتی اگر شهرداری این بودجه را بر اساس مصوبه‌های شورا هزینه نکرده است باید به شورا توضیح دهد تا حداقل تکلیف اصل بودجه مشخص شود و شورا بداند که چه اتفاقی برای 3 هزار و 500 میلیارد تومان افتاده است. به گفته قناعتی مردم و اعضای شورا به عنوان نماینده مردم در این‌باره از شهرداری توضیح می‌خواهند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه