قرارگرفتن ۱۵درصد واحدهای اقامتی در چرخه استانداردسازی تا - میهمان کاشانه -

ـ گردشگری ـ گردشگری در هفته‌ای که گذشت با اخباری از استانداردسازی هتل‌ها همراه بود درحالی که حدود 5550 واحد اقامتی اعم از هتل‌، متل، مهمان‌‌پذیر، هتل آپارتمان، پانسیون، مجتمع اقامتی و واحد پذیرایی بین راهی در کشور فعال هستند به گفته معاون اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری تاکنون 600 واحد در سامانه استانداردسازی ثبت نام کرده‌اند و 250 هتل نیز گواهی استاندارد دریافت کرده‌اند که در واقع تنها 15 درصد کل واحدهای اقامتی کشور می‌شود.

«میهمان کاشانه» جای هتل را در روستاهای مناطق آزاد می‌گیرد

500 روستا در مناطق آزاد کشور وجود دارد که به منظور توسعه گردشگری در آنها طرح «میهمان کاشانه» که تلفیقی از بومگردی و خانه کاشانه محسوب می‌شود برای اقامت گردشگران در نظر گرفته شده‌است.

پیش بینی‌های WTTC برای گردشگری در2015

طبق بررسی‌های انجام شده از سوی WTTC تا سال 2024 سهم صنعت گردشگری در GDP اقتصاد جهانی از مرز 10.8 تریلیون دلار امریکا خواهد گذشت.

شورای جهانی سفرو گردشگری درگزارش سالانه خود پیش بینی کرده است که طی یک دوره بلند مدت ده ساله یعنی تا 2024 رشد کوتاه مدت و بلند مدت درصنعت گردشگری ادامه یابد.

این میزان رشد با میانگین سالانه 4.0 درصد رشد GDP صنعت گردشگری و سفر در جهانی همراه است که درسطح وسیع‌تر اثر مثبتی بررشد کلی اقتصاد جهانی خواهد داشت.

محبوب‌ترین وب‌سایت‌های سفر و گردشگری در 2015

وب سایت‌های بوکینگ، مشاور سفر و یاهو تراول، سه وب سایت برتر صنعت گردشگری و سفر درسال 2015 شناخته شدند.

واگذاری شرکت توسعه گردشگری به بخش خصوصی ابطال شد

واگذاری شرکت توسعه گردشگری به بخش خصوصی ابطال شد براساس رای هیات داوران ماده 20 سیاست‌های اجرای اصل 44 قانون اساسی، واگذاری شرکت توسعه گردشگری به بخش خصوصی ابطال شد.

رکاب زدن برای مبارزه با سرطان

پس از آنکه 300 دانش آموز همدانی برای همدردی با معلمشان که قهرمان دوچرخه سواری آسیا است و دچار بیماری سرطان شده است، موهای سرخود را تراشیدند، 'سید مسعود طباطبایی' به عشق این دانش آموزان و با شعار مبارزه با سرطان رکاب زدن را به سوی همدان آغاز کرد.

اختصاص وام های کم بهره به روستاهای گردشگری

در پی امضای تفاهم نامه میان بنیاد مسکن و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، بر توسعه اجتماعی و فرهنگی روستاهای گردشگری تاکید شد و مسئولان از اختصاص وام های ارزانقیمت و کم بهره به روستاهای گردشگری خبر دادند.

شانس دوباره جهانی شدن برای ژئوپارک قشم

درحالی که خبرها از خاج شدن ژئوپارک قشم از فهرست جهانی حکایت می‌کردند، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شواری عالی مناطق آزاد با تاکید بر آنکه این اتفاق نیافتاده، از مهلتی دوباره خبر داد که قرار است با رفع نواقص پرونده این میراث طبیعی رابه سوی جهانی شدن سوق دهند.

دومین دوسالانه عکس غار برگزیدگان خود را شناخت

دومین دوسالانه عکس غار به همت انجمن غار و غارشناسی ایرانیان و با تلاش بخش خصوصی برگزار و در نهایت برگزیدگان خود را شناخت.

گردشگری آمریکا در تهدید نرخ رو به رشد دلار

افزایش ارزش دلار سبب کاهش قدرت خرید اروپاییان، ترس گردشگران از گرانی سفر آمریکا و جذب آن‌ها به بازارهای رقیب می‌شود. این اتفاق نگرانی فعالان گردشگری آمریکا را در پی داشته است.

دومین فرودگاه بزرگ جهان در پکن ساخته می‌شود

دومین فرودگاه بزرگ جهان برای نقل و انتقال سالانه 83 میلیون مسافر در پکن احداث می‌شود.

2015 سال توریسم جاده ابریشم در چین

مقامات گردشگری چین که هرسال با اعلام موضوع مشخص، برارتقای یکی از اهداف گردشگری خود تمرکز می‌کنند، 2015 را سال جاده ابریشم اعلام کردند.

رکود بازار توریسم زمستانی به دنبال کاهش قیمت نفت

کاهش قیمت جهانی نفت و تحریم روسیه بازار زمستانی آلپ را در فرانسه و اتریش از رونق انداخته است. پیش از این گردشگران روس بیشترین حضور را در این مناطق داشتند.

ایران فرهنگی در مقابل ایران نفتی

آخر هفته نیز با اخباری درخصوص گردشگری فرهنگی همراه بود چنانکه رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با تاکید برآنکه ایران فرهنگی بیش از سایر بخش‌ها همچون ایران اقتصادی یا ایران سیاسی می‌تواند در تغییر چهره ایران نزد جهانیان و جذب گردشگر تاثیر داشته باشد گفت:‌«ما راهی جز این نداریم که اراده ملی را به سوی صنعت فرهنگ و در راس آن میراث فرهنگی معطوف کنیم.»

تور فرهنگی سرگردان میان گلایه و بی‌اطلاعی؟!

درحالی که حدود 6 ماه پیش تفاهم‌نامه‌ همکاری کتابخانه ملی و جامعه تورگردانان به منظور ارائه خدمات فرهنگی به گردشگران ورودی به ایران امضا شد اما مسئولان کتابخانه ملی از محقق نشدن مفاد این تفاهم نامه گلایه دارند. این در حالی است که نماینده جامعه تورگردانان نیز از آنچه در جلسات مسئولان کتابخانه ملی با تورگردانان گذشته‌است، ابراز بی‌اطلاعی می‌کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه