ماه رمضان وقتی که شما روزه هستید رطوبت هوا بالا میره و لازمه که توجه بیشتری برای مراقبت از پوست خود به خرج دهید.

ماه رمضان وقتی که شما روزه هستید رطوبت هوا بالا میره و لازمه که توجه بیشتری برای مراقبت از پوست خود به خرج دهید. نگهداری از پوست در تغییر فصول میتونه چالش برانگیز باشد بخصوص برای کسانی که بیماریهای پوستی شدیدی مثل آکنه دارند یا پوستشون بیش از حد چربه. گرما و سموم زیست محیطی میتوانند نقشی در تغییرات ظاهر کلی پوست بازی کنند و آب و هوای مرطوب این مشکلات پوستی را تشدید می کند.
حتی اگه مجبورید در معرض رطوبت هوا قرار بگیرید با تغییر نوع مراقبت از پوست میتوانید بهترین شانس را داشته باشید، در اینجا ما برای کمک به بازیابی و در تعادل قرار گرفتن پوست شما توصیه هایی در نظر گرفتیم:

ماه رمضان و مراقبت از پوست در آب و هوای گرم

استفاده از شستشو دهنده های صورت:
تمیز کردن و شستشو دادن به باز شدن منافذ پوست که در ماههای گرمتر دائما در حال عرق کردن هستن کمک میکند.

نوشیدن مقدار زیادی آب در افطار و سحری:
برای آب هم مقداری جا در معده ی خود خالی نگه دارید. شما برای دفع سموم تا حد ممکن به آب نیاز خواهید داشت و هیدراته موندن(داشتن آب کافی در بدن) باعث بهبود ظاهر پوستتون و احساس بهتری در شما میشود.

مواد غذایی که آب زیادی در خود دارند مصرف کنید:
این غذاها نه تنها ویتامینهای حیاتی و مواد معدنی را در رژیم غذایی روزانه شما خواهد گنجاند بلکه باعث میشود بدون هیچگونه نگرانی در مورد نوشیدن زیاد، آب مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید.

حداقل یکبار در هفته از لایه بردار پوست استفاده کنید:
از پوست گردو یا اسکراب زرد آلو(کرم های غنی از این مواد) برای از بین بردن سلول ها ی مرده پوست و افزایش گردش خون استفاده کنید.

در طول روز از یک مرطوب کننده با spf (ضد آفتاب) استفاده کنید:
این نوع کرم، پوست را انعطاف پذیر و صاف میکند. اگه پوست چربی دارید مطمئن شوید که از کرم مخصوص این نوع پوست به اندازه بهره میبرید.

قبل از خواب از ژل چشم استفاده کنید:
این کار به کاهش پف کردن و هرگونه حساسیت در ناحیه چشم میشود و شما هر صبح وقتی از خواب بیدار میشوید چشمانی باز و روشن و پوستی شاداب خواهید داشت.

از در معرض مستقیم نور خورشید قرار گرفتن اجتناب کنید:
این امر نه تنها باعث گرمای بدن شما میشود بلکه نور خورشید پوست شما را در معرض تخریب قرار میدهد.

با استفاده از محصولات گیاهی و روغن های ضروری شما احساس خنکی بیشتری خواهید داشت:
عصاره ی بابونه و اسطوخودوس تسکین دهنده و خنک کننده است. در حالی که محصولاتی مثل خیار یا آلوئه ورا میتواند به بازیابی پوست کمک کند.

همیشه قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید:
پوست شما هر شب نیاز به تنفس دارد، و بدون آرایش خودش به طور طبیعی سم زدایی میکند.

از دوش فیلتر دار استفاده کنید:
کلر میتواند برای پوست بسیار مضر باشد و شما باید تا جایی که امکان دارد هر روز موقع شنا یا دوش گرفتن از پوست خود محافظت کنید.

ورزش:
اگر هوای گرم و مرطوب بهترین موقع ورزش صبح میباشد اما زمانی که شما روزه باشید شاید بخواهید برای حفظ روند، ورزش کردنتون را برای شب بگذارید. این کار قدرت و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش میدهد. برای مبارزه با آب و هوای گرم و مرطوب لازمه که برنامه ی روزمره خود را به درستی تنظیم کنید. این نوع آب و هوا روی پوست تاثیرات متفاوتی دارد و آن را مستعد عدم تعادل میکند. محصولات مناسب را برای پوست انتخاب کرده و از یک رویه درست برای مراقبت از آن استفاده کنید تا ظاهری شاداب و سالم برای شما به ارمغان بیاورد.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه