متوسط بهینه سازی مصرف سوخت در آزمایش‌های EPA

گزارش سالانه سازمان حفاظت محیط زیست امریکا (EPA) برای وسایل نقلیه مدل سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که متوسط بهینه‌سازی مصرف سوخت از میزان سال‌های گذشته بالاتر بوده و به ۲۴/۱ مایل برای هر گالن سوخت رسیده است.

یعنی خودروهای مدل ۲۰۱۳ به طور متوسط در هر ۱۰۰ کیلومتر ۹/۷۶ لیتر مصرف می‌کنند. این عدد میزان نیم مایل ارتقای مصرف سوخت را نسبت به مدل‌های سال ۲۰۱۲ نشان می‌دهد.

 

fuel economy cars

کاهش متوسط مصرف سوخت


مطابق گزارش EPA، متوسط مصرف سوخت باز هم روند بهینه‌سازی خود را ادامه داده است. این در حالی است که خودروها در سال ۲۰۰۴ به طور متوسط ۵ مایل برای گالن کمتر حرکت می کردند.
 
چهار گروه وسایل نقلیه در دسته‌بندی‌های EPA قرار گرفته‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به خودروهای شهری با مصرف سوخت متوسط ۲۸/۳ مایل برای هر گالن (8.31 لیتر در صد کیلومتر) و خودروهای شاسی‌بلند (یا به عبارتی کراس‌اورهایی که استانداردهای آلودگی برای خودروهای شهری را کسب کرده‌اند) با مصرف سوخت متوسط ۲۴/۵ مایل برای هر گالن (9.6 لیتر در صد کیلومتر) اشاره کرد.
 
 
کاهش متوسط مصرف سوخت

متوسط بهینه سازی مصرف سوخت در آزمایش‌های EPA


بهترین خودروساز از این لحاظ برای مدل‌های ۲۰۱۳، کمپانی «مزدا» بوده که متوسط مصرف سوخت خودروهای خط تولیدش ۲۸/۱ مایل برای هر گالن سوخت بوده است.

در میان خودروسازان که در تمام کلاس‌ها حضور دارند، شامل تراک‌ها و برندهای پرمیوم، نیسان با ۲۶/۲ مایل برای هر گالن صدرنشین شده است.

علاوه بر این، نیسان با رشد ۲/۱ مایلی برای هر گالن سوخت، بیشترین رشد را در بهینه‌سازی مصرف سوخت نسبت به مدل‌های ۲۰۱۲ داشته است.

 

FRANCE-DEBT-OIL-GAS-TAX-FILES

 


خودروسازی که در پایین این جدول قرار گرفته، فیات-کرایسلر است که متوسط مصرف سوخت خط تولیدش ۲۰/۹ مایل برای هر گالن است.

در مجموع، ۹ کمپانی از ۱۱ کمپانی خودروساز نسبت به مدل‌های ۲۰۱۲، در مدل‌های ۲۰۱۳ در زمینه مصرف سوخت رشد داشته‌اند. پیش‌بینی‌های برای مدل‌های ۲۰۱۴ نیز حاکی از آن است که این خودروسازان به این روند ادامه خواهند داد.

 

 

کاهش متوسط مصرف سوخت

 


در نگاهی به آینده، EPA می‌گوید که تنها ۳۴ درصد از مدل‌های ۲۰۱۴ به استانداردهای آلودگی دی‌اکسید کربن مورد درخواست برای ۲۰۱۶ رسیده‌اند.

علاوه بر این، تنها ۴ درصد از مدل‌های ۲۰۱۴ که تماماً شامل هیبریدی و پلاگین هیبرید می‌شوند، توانسته‌اند از پس استانداردهای سخت‌تر موردنیاز برای ۲۰۲۵ برآیند.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه