وقتی صحبت از جلوگیری از پیری پوست می شود، بهترین کار این است که با ویتامین A شروع کنیم؛ که یکی از شاخه هایش retinol و tretinoin است.

وقتی صحبت از جلوگیری از پیری پوست می شود، بهترین کار این است که با ویتامین A شروع کنیم؛ که یکی از شاخه هایش retinol و tretinoin است. retinol با مشکلات مربوط به خطوط و چین و چروک و رنگ دانه های روی پوست سر و کار دارد. اما حقیقت این است که tretinoin کار مهم تری انجام می دهد.
Tretinoin در Renova و Retin-A یافت می شود.
تعداد زیادی از مصرف کننده های محصولات ضدپیری صدها بار واژه هیدروکسی را شنیده اند. دو نوع هیدروکسی وجود دارد: آلفا و بتا

آلفا هیدروکسی اسید نام های متفاوت دیگری دارد نظیر:
سیتریک اسید
گیلیکولیک اسید
لاکتیک
تارتاریک

مراقبت در برابر پیری پوست
مردم به دنبال آلفا هیدروکسی اسید هستند چون ترکیباتش خطوط، لک و خال، و دیگر مشکلات مربوط به تجمع رنگدانه ها را کاهش می دهد.
همه می دانند که آلفا هیدروکسی اسید باعث خارش و سوزش پوست خصوصا در کسانی که پوست حساس دارند می شود. پس در شروع ابتدا مقدار پایین تری را استفاده کرده و بعد به تدریج زیاد کرده تا تحملتان بالا رود. همراه با درمان آلفا هیدروکسی اسید استفاده از کرم ضد آفتاب اهمیت اساسی دارد.
بتا هیدروکسی اسید بیشتر با نام سالیسیلیک اسید شناخته می شود و یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که علادم پیری پوست زودرس دارند.
مصرف کننده هایی با پوست حساس بتا هیدروکسی اسید را بیشتر از آلفا هیدروکسی اسید دوست دارند، چون برای پوست راحت تر است.

بتا هیدروکسی اسید منافع زیر را داراست:
جوش ها را از بین می برد
رنگ دانه های مسطح ایجاد می کند
ورقه ورقه کردن پوست
نرم تر کردن پوست
زنان باردار، پرستارها و کسانی که به آسپرین آلرژی دارند باید قبل از استفاده بتا هیدروکسی اسید با پزشک پوست خود مشورت کنند.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان عالی، تولید کلاژن را برای داشتن ظاهر جوان تر بهتر می کند. همچنین با چین و چروک ها مبارزه می کند.
خالق نیرومند دیگر کلاژن copper peptide (پپتید مس) است. تولید الاستین را بهبود بخشیده و پوست را نوسازی می کند. همچنین گزارش شده پپتید مس کارهای زیر را نیز انجام می دهد:
سفت کردن پوست های شل شده
نرم کردن پوست
نرم کردن خطوط پوست

برای سال های زیادی hydroquinone کرمی بوده که برای محو کردن خطوط و لک ها مصرف می شده.
آلفا لیپوییک اسید مثل دیگر آنتی اکسیدان های قوی، تکنولوژی مبارزه با پیری مخصوص خودش را دارد. در گزارش گفته شده که تعمیر وبازسازی پوست توسط این ترکیب نشان داده شده است. و درعین حال که خطوط را از بین می برد استفاده کننده ادعا می کنند پوستشان تازه و جوان شده است.
اگرچه ترکیبات ضد پیری زیادی برای پوست وجود دارد، اما این لیست تنها برای شروع کار انتخاب خوبی است.

منبع: ileev.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه