بهتره قبول کنین که هر مردی باید یه برنامه مراقبت از مو داشته باشه و از مسائل مربوط به اون مطلع بشه. ما در این مطلب به سه تا از مسائل عمده و نحوه کنترل اونا اشاره میکنیم.

بهتره قبول کنین که هر مردی باید یه برنامه مراقبت از مو داشته باشه و از مسائل مربوط به اون مطلع بشه. ما در این مطلب به سه تا از مسائل عمده و نحوه کنترل اونا اشاره میکنیم.

مسائل عمده مراقبت از مو در آقایان

 

نازک شدن مو:
نازک شدن موها میتونه یه مشکل جدی باشه و به این معناست که هر مدل مویی به شما نمیاد. پیش یه آرایشگر خوب و ماهر برین ، چون اونا همیشه میدونن که چه مدلی مناسب موهای نازک شماست. بهترین کار اینه که موها رو کوتاه نگه دارین. این کار باعث میشه ریزش مو بیشتر نشه. به خاطر آلودگی هوا موها میتونن بیشتر آسیب ببینن، پس از یه شامپوی خوب و باکیفیت استفاده کنین تا سلامتی موهاتون تضمین بشه.

شوره سر:
شوره یکی دیگه از مشکلات اصلیه. این امر میتونه به خاطر مراقبت بد از موها یا استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی و بهداشتی برای مو باشه. سعی کنین تعادل درستی برقرار کرده و موها رو به طور منظم با روغن های ضروری چرب کنین، البته یادتون باشه که بیش از حد اینکارو انجام ندین چون چربی پوست سر هم میتونه شوره ایجاد کنه. رژیم غذایی هم نقش مهمی در سلامتی پوست سر بازی میکنه. پس مطمئن شین که شما مواد غذایی سالمی مصرف میکنین.

ریزش مو:
در حالی که ریزش مو یه پدیده طبیعیه و با بالا رفتن سن اتفاق میفته، اما ریزش مو قبل از رسیدن به این سنین مسئله ایه که خیلی از مردان این روزها باهاش روبرو هستن. یکی از دلایل اصلی ریزش مو سبک زندگی غلط، سیگار کشیدن و آلودگی هواست. جدای از این موارد، نادیده گرفتن برنامه مراقبت از مو هم میتونه به ریزش موی نابهنگام و بی مورد منجر بشه. پس یک سبک زندگی سالم داشته باشین و اگه موهاتون رو دوست دارین ، مواد غذایی سالم بخورین و سیگار رو ترک کنین.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه