معاونین سازمان میراث فرهنگی راهی بهارستان می‌شوند

ـ گروه مجلس ـ محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور امروز با حضور در مجلس شورای اسلامی با برخی از نمایندگان مجلس دیدار و تبادل نظر کرد. به گفته او قرار است هر هفته یکی از معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای دیدار و گفتگو با نمایندگان به مجلس بیایند.

طالبیان در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی CHN با اشاره حضورش در مجلس گفت: امروز دیدار و گفت گو های خوبی با برخی از نمایندگان مجلس داشتم. در این گفت و گو ها موضوعات مربوط به میراث فرهنگی حوزه های انتخابیه مختلف مطرح شد. همچنین برخی از نمایندگان موضوعات مربوط به میراث فرهنگی حوزه های انتخابیه شان را پیگیری کردند. ما نیز در صحبت با نمایندگان از مشکلات آنها مطلع شدیم و برای حل این مشکلات تلاش خواهیم کرد.

معاون میراث فرهنگی کشور در ادامه تاکید کرد که چنین رایزنی هایی با نمایندگان مجلس باعث خواهد شد سازمان میراث فرهنگی ضمن رعایت قانون مطالبات مردم را پیگیری کند.

طالبیان اگرچه گفت امروز دیداری با نمایندگان شیراز در ارتباط با تخریب های صورت گرفته در شیراز نداشت، اما توضیح داد: که تماس هایی با نمایندگان شیراز داشته ایم و درباره موضوع تخریب ها صحبت کرده ایم.

او تاکید کرد: دو موضوع مهم در باره اتفاق های شیراز وجود دارد. اول این که تغییرات در بافت تاریخی شیراز اتفاق باید مصوب باشد. نمی شود بدون طرح و برنامه دست به تخریب خانه های تاریخی ارزشمند و یا خانه های ثبت شده زد. دوم این که خانه هایی که در فهرست آثار ملی ثبت شده اند باید در این طرح ها مورد توجه قرار بگیرند. همچنین باید درباره آثار ارزشمند واجد ارزش تاریخی نیز در چنین طرح هایی ملاحظه شود.

معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به اهمیت نگه داری خانه های تاریخی و آثار باستانی تصریح کرد: نمی توان درباره خانه های تاریخی بدون طرح و برنامه حرکت کرد. باید سوابق و تجربه ها را در نظر بگیریم. باید تاریخ را برای نسل های آینده حفظ کنیم. این موضوع از سیاست های کلان دولت است. مقام معظم رهبری نیز بارها بر این موضوع تاکید کرده اند که بافت های تاریخی حفظ شوند. ما انتظار داریم مجلس نیز در این مسیر با ما کمک کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه