روغن نارگیل و روغن مار راز زیبایی و پر پشتی موهاست. برای به دست آوردن روغن مار باید به هندوستان سفر کنید ولی روغن نارگیل همه جا پیدا میشود.

شش راه برای داشتن موهای زیبا

موهای زیبا داشته باشیم.

 

1 – روغن نارگیل و روغن مار راز زیبایی و پر پشتی موهاست. برای به دست آوردن روغن مار باید به هندوستان سفر کنید ولی روغن نارگیل همه جا پیدا میشود. حد اقل یک ساعت قبل از رفتن به حمام موهای خود را با روغن نارگیل ماساژ دهید و بعد طبق معمول موهایتان را در حمام بشویید.

۲ – برای براق شدن موها یک عدد تخم مرغ را با یک موز له شده مخلوط کنید و روی موهایتان بمالید بعد از نیم ساعت موهایتان را بشویید.

۳ – اگر می خواهید موهایتان را رنگ کنید به جای رنگ های شیمیایی از حنا استفاده کنید. اگر به آن مقداری قهوه اضافه کنید رنگ قهوه ای گرم با تن قرمز پیدا میکند و با اضافه کردن آب لیموی تازه رنگ قهوه ای سرد با تن سبز پیدا میکند که هردوی آنها زیبا هستند.

۴ – برای نرم شدن موهایتان از سدر استفاده کنید.

۵ – هر وقت برنج آب میکشید آبش را نگه دارید و با آن موهایتان را بشویید. خواهید دید که موهایتان چقدر براق و سالم میشوند.

۶ – پوست برنج را با آب بجوشانید و به جای چای بنوشید این نوشیدنی مفید و مغذی تمام موادی را که باعث زیبایی پوست و مو میشود را دارد.

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
مدل دادن موها باعث ریزش آنها می شود.

بافتن و دم اسبی کردن موها اگر به صورتی باشدکه مو کشیده شود،می تواند به فولیکول مو آسیب برساندو حتی باعث ریزش دایم مو شود . همچنین اکستنشن مو و استفاده از کلاه گیس به دلیل وزن اضافی که دارند،می توانند باعث ریزش موها شوند. اگر موهای بلندی دارید هر چند وقت یک بار مدل بستن موهای خود را تغییر دهیدتا به موهای خود اجازه رشد کردن بدهید.

میوه ها باعث جلوگیری از ریزش مو می شوند.

افراد با خوردن میوه‌های تازه می‌ توانند ویتامین‌های موجود در آن‌ها را جذب کنند و از تخریب و ریزش مو جلوگیری نمایند. این در حالی است که مالیدن عصارهٔ آن‌ها روی سر به دلیل عدم جذب شدن، فایده‌ای ندارد. حتی کرم‌های گیاهی نیز می‌ توانند باعث لطافت و مرطوب‌کنندگی پوست و مو شوند، ولی هرگز سلامت پوست و مو را در پی ندارند.»
در حالی که دکتر صفایی‌پور، متخصص پوست و مو می‌ گوید: «خوردن میوه‌ها و مالیدن آن‌ها روی مو‌ها، تفاوت چندانی در سلامت و رشد آن‌ها ندارند، فقط تا حدودی می‌‌توانند پروتئین‌ها را به مو‌ها برسانند. به‌ عنوان مثال ماده پروتئینی موجود در سویا سبب درخشندگی مو‌ها می‌‌شود، ولی باعث استحکام مو‌ها نمی‌‌شود. همچنین موادی مانند روغن بادام شیرین به‌ عنوان مرطوب‌کننده‌ نقش مفیدی دارد، ولی سلامت مو‌ها را سبب نمی‌ شود.

روغن زیتون برای جلوگیری از شوره سر.

افراد مبتلا به شوره سر و ریزش مو می‌‌توانند هفته‌ای یک یا دو مرتبه با روغن زیتون سرشان را ماساژ دهند که علاوه بر استحکام و درخشندگی مو‌ها، از سفید شدن آن‌ها هم جلوگیری می‌کند.

 

گرداوری شده توسط تهران ۹۸

 

 

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه