اگه صورت یا بدنتون جوش زده بهتره که برای خودتون یه برنامه مراقبت از پوست ترتیب بدین. اصلا نگران نباشین، این نکات خیلی راحتن و زیاد وقتتون رو نمیگیرن و میتونن کمک کنن که پوست سالم تر و زیباتری داشته باشین.

اگه صورت یا بدنتون جوش زده بهتره که برای خودتون یه برنامه مراقبت از پوست ترتیب بدین. اصلا نگران نباشین، این نکات خیلی راحتن و زیاد وقتتون رو نمیگیرن و میتونن کمک کنن که پوست سالم تر و زیباتری داشته باشین.

نحوه ی مراقبت از پوستهای جوش دار برای آقایان

به طور منظم پوستتون رو تمیز کنین
وقتی اسم تمیز کردن به میون میاد، به نظر میرسه که آقایون ذهنیت خاصی دربارش ندارن. اکثر مردا فراموش میکنن که صورتشون رو به طور منظم شستشو بدن یا هر باری که فرصتش پیش میاد ازش لایه برداری کنن.
هر صبح که از خواب بیدار میشین و هر شب قبل از اینکه به رختخواب برین صورتتون رو بشورین. به جای اینکه از لوسیون استفاده کنین بهتره که به سراغ فوم پاک کننده برین تا با قدرتش همه چربی های اضافه رو از بین ببره. اما بیش از اندازه اینکارو انجام ندین چون پوستتون تحریک میشه.
آیا با جوش های بدنتون مشکل دارین؟ اگه جوابتون مثبته پس بهتره شستشو دهنده ای رو بخرین که حاوی اسیدسالیسیلیک (salicylic acid) یا بنزویل پرواکسید (benzoyl peroxide) باشه و یادتون باشه که همیشه بعد از انجام فعالیت هایی که باعث میشه عرق کنین دوش بگیرین.

با دقت اصلاح کنین
قسمتهایی از صورتتون رو که جوش داره رو به آرامی اصلاح کرده و سعی کنین تا ژیلت رو روی جوش ها نکشین. ریش تراش برقی کمتر از ژیلت پوست رو تحریک میکنه.
از هر نوع ریش تراشی که استفاده میکنین باید حتما تیز باشه. با آب گرم ریشتون رو نرم کنین اما تیغ رو با آب سرد بشورین. ژیلت رو در مسیر رشد موها استفاده کنین. وقتی که پوستتون خیلی ملتهبه صورتتون رو اصلاح نکنین.
به جای استفاده از افترشیو از داروهای ضدآکنه بهره ببرین، چون اونا جوش ها رو کنترل میکنن. در صورتی افترشیو بزنین که پوستتون تحریک نشه. پزشکتون میتونه براتون داروهایی تجویز کنه که بعد از اصلاح استفاده کنین.

از یه مرطوب کننده استفاده کنین
مرطوب کننده فقط برای خانوما نیست! و حتما لازم نیست که یه محصول دخترونه بخرین! خیلی از مرطوب کننده های موجود در بازار، مخصوص پوست آقایون ساخته شدن.
چون بیشتر داروهای درمان جوش باعث خشکیش میشن، استفاده از یه مرطوب کننده لازمه. میتونین بعد از اصلاح برای نرم کردن روی پوستتون بزنین.
اگه پوستتون قرمز و ملتهبه از مرطوب کننده های بدون رنگ و بو استفاده کنین تا بیشتر پوست رو تحریک نکنه.

پیش دکتر برین تا احتمال روزاسه (Rosacea) رو تشخیص بده
خیلیا هستن که اشتباها فکر میکنن دچار آکنه شدن، در حالی که مبتلا به روزاسه هستن. روزاسه برجستگی هایی شبیه به آکنه رو در صورت بوجود میاره که میتونن کاملا شبیه بهش باشن. اما روزاسه باعث قرمزی یا گرگرفتگی صورت هم میشه.
روزاسه در میان زنان بیشتر شایعه، اما در مردان با شدت بیشتری اتفاق میفته. آکنه میتونه هر جایی از بدن یا صورت باشه اما روزاسه فقط روی گونه، پیشانی، بینی و چانه ظاهر میشه.
درمان روزاسه با آکنه متفاوته. اگه مطمئن نیستین که مبتلا به آکنه هستین یا روزاسه، بهترین کار اینه که پیش دکتر برین (بخصوص اگه بالای ۳۰ سال سن دارین).

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه