نخستین قبر بهشت زهرا برای چه کسی است؟

- گروه میراث فرهنگی -رئیس شورا و همراهان سپس از مزار نخستین متوفای دفن شده در بهشت زهرا دیدن کردند. مرحوم محمدتقی خیال که در قطعه یک، ردیف یک، قبر شماره یک را به خود اختصاص داده و در 27 تیرماه 1349 فوت کرده است.

همچنین مزار مرحومه زیور فقیردخت، اولین بانویی که در این آرامستان دفن شده است مورد توجه گروه کشف تهران قرار گرفت.

بهشت زهرا در تاریخ 25 تیر ماه 1349 افتتاح شده است.

پسر مرحوم آیت الله طالقانی به جمع گروه کشف تهران پیوست و مسجدجامعی و همراهان بر مزار مرحوم آیت الله طالقانی و تنی چند از شهدای دفاع مقدس حضور یافتند.

گروه کشف تهران سپس در میدان سی هزار شهید حاضر شدند و ضمن دیدن این اثر هنری یاد و خاطرة شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدم را گرامی داشتند.

مسجدجامعی سپس بر مزار ننه علی، شیرزن وفاداری که پس از شهادت فرزندش در بهشت زهرا اقامت گزید، حاضر شد و از مقام این بانوی بزرگوار و تمام مادران شهید تجلیل کردند.

رئیس شورا همچنین با حضور در قطعه اسطوره های دفاع مقدس، بر مزار مادران و پدران 3 تا 5 شهید حاضر شد و برای این اسطوره ها فاتحه خواند.

غسل 700 انگشت بریده در بهشت زهرا

رئیس شورای شهر تهران و همراهان سپس به ساختمان عروجیان بهشت زهرا رفتند. مسجدجامعی در این دیدار تصریح کرد: شغل شما به بسیاری از مشاغل دیگر شرافت دارد و کار شما مورد پسند و تایید اسلام است.

وی همچنین به آمار متوفیان این مرکز اشاره کرده و گفت: روزانه بیش از 150 نفر در سازمان بهشت زهرا پذیرش می شوند که از این میان، 50 نفر به شهرستان ها که غالبا شمال ایران هستند اعزام می شوند.

مسجد جامعی در ادامه اظهار داشت: کار غسالان سخت و دشوار است و اجر معنوی فراوانی دارد؛ طبق گفته پرسنل این محل، در یک روز 700 انگشت بریده از بیمارستان ها به اینجا منتقل شده که پس از تفکیک جنسیتی، هر کدام از آن انگشت ها جداگانه غسل داده و به خاک سپرده شده است.

رئیس شورای شهر تهران، پس از شنیدن صحبت های پرسنل این مرکز، افزود: بحث سختی کار و امنیت شغلی این افراد، دغدغه اصلی بود که قرار شد در اولویت کارها قرار داده و پیگیر آن باشیم؛ ضمن اینکه حقوق استخدامی های این سازمان را از 12 به 17 ماه در نظر گرفته ایم.

وی همچنین با حضور در سالن مراجعه کنندگان، روند تکریم ارباب رجوع در این سازمان را مورد بررسی قرار داده و تاکید کرد:سازمان بهشت زهرا، یکی از نمونه های بارز تکریم ارباب رجوع است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه