نمایش انیمیشن - تونل - در هفتمین جلسه - سینما روایت -

- گروه فرهنگ و هنر - «تونل» به کارگردانی مریم کشکولی نیا، محصول سال 1390 است. این انیمیشن کوتاه توانسته است جایزه بهترین کارگردانی جشنواره رویش و بهترین فیلمنامه لیسمبورگ فرانسه را به دست بیاورد. داستان این انیمیشن درباره مردی است که با کندن تونل از مرزی که یک سرباز از آن محافظت می‌کند عبور کرده و برای خانواده‌ی گرسنه‌اش یک گوسفند به این سمت مرز می‌آورد. در طی این فیلم اتفاقاتی برای مرد، سرباز و گوسفند می‌افتد. در لحظات آخر سرباز باعث انفجار تونل می‌شود.

«من، همسرم و گاومون» کاری از آزاده معزی است. این انیمیشن که چند حضور بین المللی را نیز تجربه کرده است، درباره عشق و علاقه‌ای محکم میان پیرزنی بیمار و پیرمردی سرسخت در میان طوفان سختی‎های زندگی است.

«مقاومت و زن بودن» نیز به کارگردانی حمید بهرامی، یکی از پرکارترین انیماتور‎های ایرانی تولید شده است. لازم به ذکر است پس از اکران فیلم‎ها، جلسه نقد و بررسی با حضور کارگردان‎های این انیمیشن‎ها برگزار می‎شود.

هفتمین جلسه سینما روایت روز یکشنبه 15 تیرماه، راس ساعت 18 در مجتمع فرهنگی اسوه واقع در خیابان انقلاب نبش بهار جنوبی برگزار می‌شود. در این جلسه محمد تقی فهیم به عنوان کارشناس به نقد و بررسی این آثار می‌پردازد.

نظرات بییندگا�� :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه