پوست همه ی انسان ها در گذر زمان دچار تغییرات زیادی می شود. با توجه به استفاده مداوم از لوازم و محصولات آرایشی، پوست دچار خشکی، پوسته پوسته شدن، از دست دادن انعطاف پذیری و مشکلات دیگر می شود.

پوست همه ی انسان ها در گذر زمان دچار تغییرات زیادی می شود. با توجه به استفاده مداوم از لوازم و محصولات آرایشی، پوست دچار خشکی، پوسته پوسته شدن، از دست دادن انعطاف پذیری و مشکلات دیگر می شود. اما در این مطلب قصد داریم تا با تذکر نکاتی این مشکلات را کاهش دهیم:

*فکر نکنید چون بزرگ شده اید و دیگر در دوران نوجوانی به سر نمی برید می توانید با آکنه و جوش خداحافظ کنید! آکنه در بزرگسالان زیادی شایع است. اگر جوش های زیادی دارید بهترین کار این است که به متخصص پوست مراجعه کنید اما اگر گاهی روی صورت یا بدنتان جوش های کمی ظاهر می شوند، می توانید با ژل های خاص جلوی آنها را بگیرید. البته می توانید شب مقداری خمیر دندان روی جوش زده و صبح روز بعد از دست آن خلاص شوید.

زیبایی-پوست

*هر شب قبل از خواب روی آرنج و پاشنه پا، وازلین بزنید. به این ترتیب پاشنه پا نرم شده و تیرگی آرنج کم می شود.

*به جای استفاده از لایه بردارهای شیمیایی، خودتان آن را در خانه درست کنید. یک قاشق چایخوری عسل برداشته و آن را با دو قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید. از این مخلوط دو بار در هفته برای لایه برداری پوستتان استفاده کنید.

*صورتتان را دو بار در روز بشوئید. شستن صورت به دفعات زیاد رطوبت و چربی های ضروری پوست را از بین برده و باعث خشکی و پوسته پوسته شدن آن می شود.

*برای تمیز کردن پوست از لوسیون نوزاد استفاده کنید. این لوسیون به اندازه ی کافی ملایم بوده و پوست را نرم می کند.

*استفاده از ضدآفتاب روی صورت، دست و پا ضروریست، اما نباید گردن را فراموش کرد. صدمات نور خورشید باعث ایجاد چین و چروک و نقاط سیاه روی این ناحیه از بدن می شود.

منبع: نوین زی

Share the post "نکاتی که همه ی خانم ها باید درباره آنها آگاه باشد!"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. چند افسانه درباره ریزش مو که باید از باور آنها دست بردارید!
  2. نکاتی مفید و کار آمد که باید درباره بلوند کردن موها بدانیم
  3. نکاتی که قبل از انتخاب لپ‌تاپ باید به آنها توجه کنید!
  4. نکاتی راجع به بستن موی سر که باید خانم ها بدانند
Tweet نکاتی که همه ی خانم ها باید درباره آنها آگاه باشد! - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه