وقتی مردا صبحا از خواب بلند میشن مثل جنگجوها هستن! اونا فقط ۲۰ دقیقه برای خارج شدن وقت میذارن، و معمولا عادات نظافتی سریعی دارن که بر زیبایی و سلامتیشون تاثیر گذاره.

وقتی مردا صبحا از خواب بلند میشن مثل جنگجوها هستن! اونا فقط ۲۰ دقیقه برای خارج شدن وقت میذارن، و معمولا عادات نظافتی سریعی دارن که بر زیبایی و سلامتیشون تاثیر گذاره. شاید مرد زندگی شما برای داشتن عادات سلامتی و زیبایی که هر دوشون در زندگی و ظاهرشون امتداد پیدا میکنه آموزش ندیده باشن. در ادامه نکات ساده ای را ذکر میکنیم که میتونید به همسرتون انتقال بدید.

نکته های زیبایی برای مردان
شستشوی شبانه را به عادت تبدیل کنید
اکثر خانمها صورتشون را شستشو میدن تا منافذ پوست باز بشه و آکنه ها را از بین ببرن، اما مردان اغلب اهمیت شستشوی صورتشون را نادیده میگیرند. ژل، خمیر ریش، باکتری های زیست محیطی و … که در طول روز روی صورت جمع شده اند اگر به خوبی پاک نشن منجر به جوش و آسیبهای پوستی میشن. علاوه بر این، اگر در هفته یکبار از یک کرم اسکراب لایه بردار استفاده کنن، پوسته های مرده خارجی را از بین برده و باعث روشنی رنگ چهره میشن.
برنزه شدن
بر طبق مطالعات بنیاد سرطان پوست، اکثر افراد مبتلا به ملانوما مردانی هستند که بالای ۵۰ سال سن دارند. این بنیاد به عنوان روشی برای پیشگیری از این بیماری، توصیه میکنه از یک مرطوب کننده روزانه با دارا بودن SPF استفاده کنن و از برنزه کردن خودداری کنند. طی تحقیقاتی بنیاد سرطان پوست دریافت که فقط یک جلسه برنزه کردن شانس ابتلا به ملانوما را به مقدار ۲۰ درصد افزایش میده ، و هر جلسه اضافه در طول همان سال تقریبا دو درصد دیگر به آن اضافه میکند.
اصلاح کردن
مردها ممکنه فکر کنند درباره ابزار اصلاح صورت خیلی میدونن، اما پیدا کردن ابزار مناسب برای ظاهر و سلامتی پوست حیاتی است. اگر همسر شما از محصول خاصی استفاده نمیکنه، سعی کنید یک کرم برای اصلاح بهش پیشنهاد بدید که کمی هم نرم کننده و مرطوب کننده در ترکیباتش وجود داشته باشه و برخلاف ژلهای صورت باعث خشکی و سوزش نشه. میتونید با چهار ابزار اساسی اصلاح برای رسیدن به بهترین نتایج شروع کنید (روغن قبل از اصلاح، کرم اصلاح، قلم مو، کرم بعد از اصلاح.)
تمیز کردن
مردها مثل زنان برای مانیکور یا پدیکور به سالنهای آرایشی نمیرن و بی توجهی به ناخنهای دست و پا موجب جمع شدن باکتری و قارچ زیر ناخنها و در نتیجه بیماری میشه. پس بهتره که بهش یادآوری بشید به موقع ناخن ها را کوتاه و تمیز کنن.
موهای بی حالت
مردان اغلب فقط یک مدل موی ثابت دارند، و این نوع کوتاهی مو برای چند دهه زندگی اونا ثابته. مرد زندگیتون را تشویق کنید تا مدلهای دیگه را هم آزمایش کنه. میتونه بلندشون کنه، یا از محصولات متنوع برای حالت دهی استفاده کرده یا یک مدل جدید را امتحان کنن. تغییر مدل مو میتونه لذت بخش بوده و حتی سن اونا رو هم کمتر کنه. اما اگر مدل موی مناسبی انتخاب نکنن میتونه باعث بشه برای همیشه به فرم قبلی برگردن.
موهای زائد
شما میتونید در بهبود روابط اجتماعی و تجاری همسرتون با یادآوری این مسئله که موی ابروها، بینی و گوشش اونا بیش از حد بلند شده سهم داشته باشید! چند بار یادآوری میتونه اونا را تحریک کنه تا از دفعه های بعد نیازی به تذکر نباشه و خودشون اینکارو به موقع انجام بدن. مردان باید یک نظم نظافتی و مهارت کافی برای آن داشته باشن تا مردانگی اونها را حفظ کنه.
لوازم خوب و با کیفیت بخرید
گاهی حتی خرید محصولات از فروشگاههای معروف هم میتونه مضر باشه چون برخی از این محصولات حاوی عناصر مصنوعی و شیمیایی نامناسب بوده و باعث سوزش و آسیب به بدن میشه. بعلاوه اینکه استفاده از یک محصول برای جاهایی از بدن که توصیه نشده میتونه به نقاط حساس بدن مثل صورت صدمه وارد کنه. بیشتر از تمیزکننده ها و شامپوها و مرطوب کننده های طبیعی که برای سلامتی و زیبایی یک مرد سومنده استفاده کنید.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه