هتل‌ها استاندارد نشدند کمیسیون درجه بندی فعال شد

– گردشگری - فصل‌ سوم‌، طبق ماده 6 بخش ضوابط صدور پروانه بهره برداری مراکز اقامتی؛ دارندة مجوز ساختمان موظف است پس از اتمام عملیات ساختمانی و تجهیز واحد مربوط ، مراتب را جهت دریافت پروانه بهره‌برداری به اطلاع سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برساند و نسبت به اخذ گواهینامه استاندارد کیفیت خدمات گردشگری اقدام نماید. سازمان برای واحدهائی که موفق به اخذ گواهینامه استاندارد کیفیت خدمات گردشگری شده‌اند پروانه بهره‌برداری صادر می‌نماید.

به گزارش CHN، در این میان طبق تبصره 1 این آیین نامه، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صرفاً برای محل‌های تأیید شده پروانه بهره‌برداری صادر خواهد کرد و پروانه صادره قابل تسری برای تأسیسات گردشگری نقاط دیگر نیست. تبصره 2 ـ مدت اعتبار پروانه بهره برداری تأسیسات گردشگری از تاریخ صدور سه سال تمام بوده و تمدید آن منوط به بررسی مجدد گواهینامه استاندارد کیفیت خدمات گردشگری ، توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

این درحالی است که با توجه به روند کند استانداردسازی مراکز اقامتی عملا پروانه بهره‌برداری برای هیچ یک از این واحدها نباید صادر شود. در این میان مسئولان اقدام به فعال نمودن کمیسیون درجه بندی کرده‌اند تا شایداز این طریق مشکل پروانه بهره برداری حل شود.

مدیرکل اداره میراث و گردشگری تهران با تاکید برآنکه بیش از 7 سال از درجه بندی هتل‌ها می‌گذرد به خبرنگار گردشگری CHN‌گفت: «با توجه به روند استانداردسازی نمی‌توان پیش بینی درخصوص اتمام این مهم داشت از این رو اقدام به فعال نمودن کمیسیون درجه بندی کردیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات هتلداران را حل کنیم.»

«رجبعلی خسروآبادی» با تاکید برآنکه از این پس هر دوشنبه شاهد برگزاری کمیسیون درجه بندی خواهیم بود گفت: «با توجه به آنکه پروانه بهره برداری یکساله صادر می‌شود هتلداران تا یکسال آینده نیازمند حضور در این کمیسیون می‌شود. در این راستا فهرستی از هتلداران منتشر خواهد شد که تحت نظارت کارشناسانی از جهانگردی، عمران، بهداشت، تاسیسات ، نمایده اتحادیه هتلداران تهران و نمایده سازمان میراث و گردشگری خواهد بود.»

به گفته او، کمیسیون درجه بندی موظف است طبق موازین موجود درجه هتل را مشخص و درخصوص آن اعمال نظر کند. هتلداران نیز تعهد می‌دهند برای استانداردسازی اقدامات لازم را انجام دهند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه