هنوز دقیق‌ترین توصیف از خبرنگاری تغییر نیافته‌است

روز خبرنگار روز همه آن خبرنگارانی است که قلم مقدس خود را به زر زراندوزان و زور زورمداران نمی فروشند و راویان صادق حقیقت می مانند و از این حیث هر تکریم و تجلیلی برایشان کم است.

دکتر سید احمدعلی عاملی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، با بیان این مطلب افزود: قلمی که خداوند متعال به آن سوگند خورده، چنان ارزشمند است که صاحبان قلم و اصحاب رسانه را در جایگاهی رفیع می نشاند.

این عضو شورای شهر اصفهان با اشاره به تهدیدها و محدودیت هایی که خبرنگاران و اصحاب رسانه در شرایط فعلی کشور تحمل می کنند، گفت: سالهاست که گفته می شود کار خبرنگاری در ایران مانند راه رفتن در میدان مین است و بسیار متاسفم که این جمله علیرغم گذشت سالهای متوالی و با وجود شعارهای زیبا و دلفریب مسوولان در تایید آزادی رسانه ها، هنوز دقیق ترین توصیف از حرفه خبرنگاری در ایران است.

عاملی تاکید کرد: خبرنگار، چشم بینای افکار عمومی است و هر حکومتی که خود را از نظارت افکار عمومی و دیده ناظر آن یعنی اصحاب جراید محروم کند، بی تردید در جهت منافع ملی گام برنداشته است.

وی در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار به تمامی دست اندر کاران جراید و رسانه ها، خاطرنشان ساخت: امیدوارم این روز نوید بخش آغاز عصر آزادی در انعکاس حقایق و بازتاب واقعیت ها، بی هراس از عواقب سلیقه ای برای اصحاب رسانه ها باشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه