شاید شما هم بعد از امتحان کردن محصولات شیمیایی گران قیمتی که در فروشگاه ها و داروخانه ها برای پوست موجود هستند

شاید شما هم بعد از امتحان کردن محصولات شیمیایی گران قیمتی که در فروشگاه ها و داروخانه ها برای پوست موجود هستند، از نتیجه ای که می خواستید بگیرید، ناامید شده اید. پس ضرری ندارد که محصولات خانگی را امتحان کرده تا از آلودگی ها و چربی هایی که منافذ پوست را مسدود کرده اند خلاص شوید. برخی مواد طبیعی وقتی به عنوان پاک کننده استفاده شوند، نتایج شگفت انگیزی دارند. ما در این مطلب به چهار مورد اشاره می کنیم که با آنها بتوانید پوستتان را از ناخالصی هایی که جذب کرده پاک کنید.

پوست

خاک رس
اگرچه انواع مختلفی از خاک رس وجود دارد، اما خاک رسی به نام fuller’s earth بهترین نوع برای پاکسازی پوست است. این خاک معمولا با آب یا گلاب مخلوط می شود، اما شما می توانید آن را با شیر یا ماست هم امتحان کنید. خاک رس با خواص شگفت انگیزش سموم را از پوست بیرون کشیده و التهاباتی که باعث به وجود آمدن آکنه می شوند آرام می کند.

شیر
همه می دانند که از جمله مواد اولیه بیشتر پاک کننده ها شیر است. شیر نه تنها خواص پاک کنندگی دارد بلکه پوست را با پروتئینی که دارد تغذیه می کند. چربی موجود در شیر رطوبت پوست را برگردانده و آن را نرم و انعطاف پذیر می کند.

گلاب
گلاب همه ی فواید رز را دارا بوده و عصاره ای لازم برای زیباییست. گلاب از جمله بهترین پاک کننده ها برای از بین بردن مشکلات پوست است. به سادگی چند قطره گلاب روی پنبه ریخته و هر شب قبل از خواب روی پوست صورت و گردن بزنید. صبح روز بعد آن را بشویید. این روند ساده می تواند پوست را از سموم و آلودگی ها پاک نگه دارد.

آرد نخودچی
یکی از درمان های سنتی که برای پاک کردن پوست استفاده می شده است، آرد نخودچی است. این آرد در میان زنان هندی به عنوان یک پاک کننده قوی استفاده می شود. فقط کافیست گلاب را با آن مخلوط کرده و بعد مثل یک ماسک روی صورت بگذارید.

منبع: نوین زی

Share the post "پاک کننده های طبیعی و شگفت انگیز برای پوست"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. راه هایی شگفت انگیز برای کاهش چین و چروک صورت ( بخش دوم )
  2. آیا با وجود پوست چرب به مرطوب کننده نیاز دارم؟
  3. تهیه طبیعی ترین جلا دهنده های پوست
  4. با خواص شگفت انگیز لیمو ترش برای زیبایی آشنا شوید!
Tweet پاک کننده های طبیعی و شگفت انگیز برای پوست - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه