پیانیست اتریشی با قطعاتی از - بتهون - و - باخ -

- گروه فرهنگ و هنر- رسیتال پیانوی " گوتلیب والیش " با اجرای قطعاتی از بتهوون و باخ، همراه با اجرای گروه بازتاب،برنامه شب دهم مجموعه تالار وحدت است.

به گزارش CHN ، رسیتال پیانوی "گوتلیب والیش" پیانیست اتریشی که با همکاری بخش فرهنگی سفارت و انجمن فرهنگی اتریش برگزار خواهد شد، والیش آثاری از باخ، بتهوون و لیست را خواهد نواخت و دو قطعه از گرهارد شدل (آهنگساز معاصر اتریشی) و لئو اُرنستاین (آهنگساز معاصر آمریکایی) از دیگر قطعات اجرایی وی خواهد بود.

پارتیتای شماره 1 در سی بمل ماژورـ 825BWV ـ از یوهان سباستیان باخ، سونات شمارة11 در سی بمل ماژور از لودویگ وان بتهوون، واریاسون بر روی تمی از باخ ـ 180Sـ از فرانتس لیست، دو قطعه تغزلی از گرهارد شدل و چکامه های 1917 از لئو اُرنستاین برنامة کنسرت مهرماه والیش را تشکیل می دهند.

والیش تعلیم دیده دانشگاه وین در نوازندگی پیانو است. وی تا کنون برنده چند جایزه در مسابقات بین المللی نوازندگی پیانو از جمله جایزه نخست و جایزه بزرگ «ایو پوگورولیچ» در مسابقات استراوینسکی آمریکا شده است. این پیانیست تا کنون همکاری های متعددی با ارکسترها و آنسامبل های معتبر از جمله ارکستر فیلارمونیک وین، ارکستر سمفونیک رادیو وین، ارکستر مجلسی استراسبورگ، ارکستر مجلسی اشتوتگارت، ارکستر فیلارمونیک رویال لیورپول، ارکستر فیلارمونیک زاگرب و ناسیونال ارکستر بی بی سی به عنوان تکنواز داشته است.

والیش که پیش از این چندین بار به ایران سفر کرده، تا کنون چند کنسرت در تهران (فرهنگسرای نیاوران و فرهنگستان هنر) و شیراز (تالار احسان) به روی صحنه برده است.رسیتال پیانوی این هنرمند اتریشی 10 مهر ماه ، ساعت 21:30 در تالار وحدت اجرا می شود و علاقمندان می توانند بلیط این برنامه را از سایت سی‌گذر تهیه نمایند.

" بازتاب " وابات در تالار رودکی می پیچد

گروه موسیقی وابات به سرپرستی عیسی غفاری کنسرتی را با عنوان " بازتاب " طی یک شب در تالار رودکی بروی صحنه می برد.

به گزارشCHN، عیسی غفاری ، سرپرست گروه موسیقی وابات که خود دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد موسیقی ایرانی از دانشگاه هنر تهران است کنسرت " بازتاب " را با همراهی تنبک سعید جلالیان در تالار رودکی اجرا خواهد کرد.

این کنسرت شامل دو بخش است که بخش اول، تکنوازی تار در دو قسمت، یکی در فرم سیکلیکِ اجرای سنتی و دستگاهی ( ماهور مرکب ) و دیگری در فرمی‌ابداعی از ساخته های عیسی غفاری می باشد و بخش دوم همنوازی سه‌تار و تنبک در دستگاه راست پنجگاه است که به صورت مرکب نوازی انجام می شود.

کنسرت " بازتاب " دهم مهرماه ، ساعت 20 در تالار رودکی اجرا می شود و علاقمندان جهت تهیه بلیت می توانند با مراکز فروش بتهوون (88313868 / 88313867 ) و پارت (66905077 ) تماس حاصل نمایند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه