پیوستن کارگروه غارشناسی به موزه و چالش‌های بی‌پایان مسافران جام‌جهانی

– گردشگری – طی هفته گذشته اخباری درخصوص حساب‌های اقماری گردشگری که یکی از شیوه‌های مطرح در اندازه‌گیری کمک‌های اقتصادی گردشگری است منتشر شد. این روش بر مبنای نظام حساب‌های ملی طراحی شده و امکان سنجش آثار را در هر دو بعد عرضه و تقاضای گردشگری فراهم می‌کند.

درحالی که این روزها از صنعت گردشگری و ابعاد اقتصادی آن سخن گفته می‌شود اما طبق تحقیقاتی که در مرکز پژوهش‌های مجلس انجام شده‌است، تا مادامی که پتانسیل‌های اقتصادی صنعت گردشگری از طریق حساب‌های اقماری گردشگری به شاخص‌های کمی تبدیل نشود، نمی‌توان تصویر واضحی از پتانسیل‌های گردشگری در تحقق اقتصاد مقاومتی ارائه داد.

تهران‌گردی، تنها گردش شبانه ایران

با همراه شدن ماه مبارک رمضان و شب‌های تابستان، خبرهای گردشگری شبانه نیز قوت گرفت اما این بار نیز گردشگری شبانه در تورهای تهرانگردی خلاصه شده‌اند.

مشکلات صدور ویزا مهمترین مسئله در جذب گردشگر ایران است

درحالی که مسئولان گردشگری از توسعه این صنعت خبر می‌دهند اما تورگردانان خارجی معتقد هستند با وجود میل و علاقه‌ای که برای سفر به ایران وجود دارد اما مشکلاتی که در حوزه صدور ویزای ایران هست، این روند را کند کرده‌است.

چالش‌های بی‌پایان مسافران جام‌جهانی

هم گردشگران و عشق فوتبال‌ها و هم فوتبالیست‌ها و هم همه آنهایی که به عللی برای دیدن بازی‌های جام‌جهانی به برزیل رفته بودند، بازگشتند و پرونده ایران در جام 2014 بسته شد. اما قصه کی بود کی بود من نبودم فدراسیون فوتبال و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پیرامون اعزام مسافران برزیل پایانی ندارد. بااینکه می‌گویند شکایت خاصی از تورها نشده،اما یک آژانس تعلیق شده و آن هم مشروط؛ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و فدراسیون فوتبال هم هر کدام توپ را در زمین دیگری انداخته و از پذیرفتن مسئولیت طفره می‌رود.

آثار اقتصادی جام جهانی بر وضعیت مالی برزیل

جام جهانی بیش از 1 میلیون شغل دربرزیل ایجاد کرده ورتبه این کشور را در جدول همایش‌های بین‌المللی از 9 به 19 ارتقای داده است.

کارگروه غارشناسی به موزه پیوست!

درحالی که حدود 3 دهه از تشکیل کارگروه غارشناسی و فعالیت آن می‌گذرد در آستانه روز غار پاک و درحالی که هر روز خبری جدید از در معرض خطر قرار گرفتن غارها منتشر می‌شود، طی حکمی از سوی معاون طبیعی، کارگروه غارشناسی به موزه تاریخ طبیعی ذخایر ژنتیکی پیوست.

افزایش 5 برابری مالیات برای 83 میلیون گردشگرفرانسه

به منظور تامین بودجه برای تجهیزات حمل و نقل، لایحه افزایش 5 برابری مالیات برای 83 میلیون گردشگر درفرانسه ظرف 24 ساعت به مجلس این کشور رفت.

چاروادارها؛ تورلیدرهای قجری بودند

در عصری که هنوز سر و کله کتاب‌های راهنمای گردشگری، سایت‌های اینترنتی، نقشه‌های دقیق و مکان‌یاب‌های دیجیتالی نبود، چاروادارها راهنمایی مسافران را برعهده داشتند. با این وصف آنها را می‌توانیم تورلیدرهای عصر قاجار هم بنامیم که از این طریق در توسعه گردشگری ایران در آن عهد سهم قابل توجهی داشتند.

سرمایه بحرینی‌های مهاجر با تسهیلات ویزا برای 100 کشور جذب می‌شود

بحرین با صدور ویزا در زمان ورود برای 100 کشور، با هدف جذب سرمایه بحرینی‌های مهاجر به کشورهای دیگر برای 2.5 میلیون گردشگر خارجی بالقوه خود ویزا صادر کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه