حنا فقط برای پوشاندن موهای خاکستری و سفید نیست. اون موها را قوی، حجیم و براق میکنه.در ادامه ببینید چرا استفاده از حنا برای موهاتون خوبه.

حنا فقط برای پوشاندن موهای خاکستری و سفید نیست. اون موها را قوی، حجیم و براق میکنه.در ادامه ببینید چرا استفاده از حنا برای موهاتون خوبه.
حنا یکی از محبوب ترین گیاهان زیبایی در هند و کشورهای گرمسیریه که بخاطر تاثیرات خنک کننده اش شناخته شده است. حنا از دوره های گذشته برای داشتن موهایی براق، سالم و پر جلوه استفاده میشده. از قدرت این گیاه سبز فقط برای تزیین دست یا پوشاندن سفیدی مو استفاده نمیشه، بلکه همچنین روی موها بکار برده میشه تا سلامتی را به گیسوان شما برگردونه.

چرا حنا برای موهاتون خوبه؟

موهای سالم
استفاده از حنا دوبار در ماه موها را سالم، براق و حجیم میکنه. اون کمک میکنه تا سلامتی از دست رفته موهاتونو را برگردونه و آسیب های وارده به آن را جبران میکنه. حنا تعادل اسیدی و قلیایی پوست سر را بدون تاثیر بر تعادل طبیعی موهاتون، بازیابی میکنه. حنا را با آب جوش ترکیب کرده به مدت دو ساعت روی مو و پوست سرتون بذارید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

حالت مو
حنا یک نرم کننده خیلی خوب برای موهاتونه. اون هر تار مو را پوشش داده و یک لایه محافظ تشکیل میده که هر رشته مو را از آسیب حفظ میکنه. استفاده منظم از حنا موها را ضخیم کرده و رطوبت ضروری اون را حفظ میکنه. این گیاه درخشش، صافی و نرمی طبیعی به گیسوانتون اضافه کرده و اونا را دو برابر قوی تر میکنه.

موهای سفید و خاکستری را میپوشاند
اگر موهایی رنگی و پرپشت میخواید که بر سلامت موهاتون مثل رنگهای شیمیایی تاثیر منفی نذاره، حنا راه حل شماست. اون هیچ اسید آمینه یا سایر مواد شیمیایی که رطوبت موها را میگیره نداشته و به جای آن آسیب و تیرگی را از موها دور میکنه. یک قاشق مرباخوری چای سیاه و دو گل میخک به آب جوش اضافه کنید. آب را صاف کرده و حنا را به آن اضافه کنید تا یک خمیر سفت درست بشه. برای یک شب یا حداقل دو ساعت بذارید روی موهاتون بمونه.

درمان شوره سر
حنا برای درمان کاملا موثر شوره سر شناخته شده است. یک یا دو قاشق چای خوری تخم شنبلیله را به مدت یک شب در آب خیس کنید و صبح روز بعد بکوبیدش. روغن خردل را داغ کرده و چند برگ حنا بهش اضافه کنید و بذارید خنک بشه ، بعد از آن خمیر شنبلیله را به این روغن اضافه کنید. میتونید مخلوط روغن را صاف کنید تا از شر ذرات درشت راحت بشید، حالا این ترکیب را یکساعت قبل از حمام روی پوست سرتون بذارید.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه