این روزها کارگردان‌هایی همچون مانی حقیقی، محمد رحمانیان، ابوالقاسم طالبی و ... مشغول فیلمبرداری فیلم‌های خود هستند و این در حالی است که کارگردان‌هایی مانند ایرج کریمی، امیرشهاب رضویان، محسن تنابنده به تازگی فیلمبرداری آثار خود را به پایان رسانده‌اند.

ایسنا: این روزها کارگردان‌هایی همچون مانی حقیقی، محمد رحمانیان، ابوالقاسم طالبی و ... مشغول فیلمبرداری فیلم‌های خود هستند و این در حالی است که کارگردان‌هایی مانند ایرج کریمی، امیرشهاب رضویان، محسن تنابنده به تازگی فیلمبرداری آثار خود را به پایان رسانده‌اند و فیلم‌هایشان وارد مرحله فنی شده‌ است.

مانی حقیقی این روزها مشغول فیلمبرداری فیلم «شن جن ین» در جزیره قشم است.

کارگردان‌هایی که مشغول کارند

محمد رحمانیان اولین فیلم بلند سینمایی خود را در ایران، با نام «سینما نیمکت» در تهران مقابل دوربین تورج منصوری برده است. او پیش تر فیلم«کنسل» را در کانادا ساخته است که هنوز در ایران نمایش داده نشده است.

کارگردان‌هایی که مشغول کارند

ابوالقاسم طالبی هم مشغول مرحله فیلمبرداری «یتیم‌خانه ایران» است که در تهران و قزوین فیلمبرداری می‌شود.

کارگردان‌هایی که مشغول کارند

مسعود ده‌نمکی نیز در تدارک مقدمات ساخت «رسوایی 2» است.

کارگردان‌هایی که مشغول کارند

امیرشهاب رضویان هم مشغول انجام مراحل فنی «سرقت مردان خاکستری» است که چندی پیش فیلمبرداری آن به پایان رسید.

کارگردان‌هایی که مشغول کارند

محسن تنابنده نیز جدیدترین فیلمش را به نام «گینس» در آخرین مراحل فنی دارد.

ایرج کریمی هم مشغول انجام مراحل فنی «نیمرخ‌ها» است تا اردیبهشت ماه برای اکران در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر آماده شود.

فیلم تازه فریال بهزاد «حریر» نیز بعد از سپری شدن فیلمبرداری و بعضی مراحل فنی، این روزها در مرحله اتالوناژ است.

دانش اقباشاوی
که قرار است فیلم «57» را بسازد، فعلا پیش تولید این کار را آغاز کرده اما می‌گوید فیلمبرداری آن قطعا سال 94 خواهد بود.

ابراهیم شیبانی نیز که قصد دارد فیلم «سایه‌ات را قاب بگیر» را بسازد، در حال بازنویسی فیلمنامه است.

آناهید آباد که به زودی فیلم «کارواجار» را جلوی دوربین خواهد برد به ما گفت: این اثر تماما در ارمنستان فیلمبرداری خواهد شد و تمام بازیگران آن نیز از بازیگران بومی ارمنی خواهند بود.

مهدی رحمانی نیز در مرحله پیش تولید فیلم«ترامبولین» است و فعلا اتفاق تازه‌تری برای فیلمش نیفتاده است.

کارگردان‌هایی که مشغول کارند

«جزیره مهربانی» فیلمی است که قرار است توسط غلامرضا آزادی کارگردانی شود. این فیلم نیز فعلا در مرحله پیش تولید است و فیلمبرداری آن بهار آینده در قشم، اصفهان و یک استودیو انجام خواهد شد.

مهدی نادری نیز در مرحله پیش تولید و بازنویسی فیلمنامه «ماهی موتو» است.

کارگردان‌هایی که مشغول کارند

تینا پاکروان که قصد دارد فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» را بسازد نیز ابراز امیدواری کرد که فیلمبرداری این فیلم را اوایل امسال آغاز کند.

اما در این بین کارگردان‌هایی هستند که با وجود گرفتن پروانه ساخت هیچ چشم‌اندازی درباره فیلم‌شان ندارند، حمید امجد یکی از این کارگردان‌ها است؛ او دو فیلمنامه تصویب شده به نام «دشت ستاره‌ها» و «خواب و بیداری» دارد اما برای هیچ کدام از این دو فیلم اتفاق جدی در زمینه تولید نیفتاده است.

همچنانکه به نظر می‌رسد از تولید فیلم«مردی که مادرم عاشقش شد» کار تازه علی رفیعی نیز ظاهرا خبری نباشد.

محمدعلی طالبی نیز که پروانه ساخت فیلم «تنهایی دریا» را دریافت کرده به ما گفت: «فعلا خبری از تولید این فیلم نیست و با توجه به تعطیلات نوروز عملا باید تا اردیبهشت‌ماه منتظر بمانم.»

او با این حال تلاش دارد فیلم قبلی‌اش «قول» را که در جشنواره‌های فجر و کودک و نوجوان اصفهان نمایش داده شد، در گروه هنر و تجربه اکران کند.

اما محمدعلی باشه‌آهنگر همچنان منتظر حمایت‌های مالی برای ساخت فیلم «سرو زیر آب» است که مدتی است به دلیل نبود بودجه، تولید آن به تعویق افتاده است.

عزیز‌الله حمید‌نژاد نیز که فیلمنامه تصویب شده «سوته زار» را دارد، به ما گفت: هنوز پیش تولید فیلمش را آغاز نکرده و بعید می‌داند قبل از عید بتواند فیلمبرداری‌اش را شروع کند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه