کشف سیاره ای به غیر از زمین برای زندگی! Kepler-62f

ستاره شناسان با کمک داده های تلسکوپ فضایی کپلر و بررسی دو سیاره کپلر ۶۲e و کپلر۶۲f به شواهدی از وجود آب در آنها دست یافتند.این منظومه خورشیدی و سیارات آن در که اوایل سال ۲۰۱۳ کشف شده بودند دوباره خبرساز شدند.

کشف سیاره ای برای زندگی Kepler-62f

نخستین داده ها و بررسی های جدید حاکی از آن است که سیاره «کپلر ۶۲f» شبیه‌ترین سیاره به کره زمین و یکی از شانس های بزرگ برای پناه دادن به حیات میباشد.

 

کشف سیاره ای برای زندگی Kepler-62f  

 

این سیاره در فاصله حدود ۱۲۰۰ سال نوری از ما واقع شده و تنها ۱.۴ برابر زمین است و در مدار یک ستاره که تا حدودی کم نورتر و کوچک تر از خورشید است در حال چرخش میباشد. تصور بر این است که این سیاره در منطقه قابل سکونت ( کمربند حیات ) از ستاره خود در حال گردش است.

کشف سیاره ای برای زندگی Kepler-62f

سیاره کپلر۶۲f, بزرگترین سیاره از ۷ سیاره فراخورشیدی اعلام شده ای است که در اطراف ستاره کپلر ۶۲ و کپلر ۶۹ گردش میکند. یکی دیگر از کشفیات قابل توجه در همان زمان کپلر ۶۲e بود که تقریبا هم اندازه زمین بود با ۱.۶ برابر شعاع زمین که در کمربند حیات ستاره خود نیز قرار دارد. مطالعه مدل سازی کپلر ۶۲e و کپلر ۶۲f پیشنهاد می دهد که سیاره به احتمال زیاد سرشار از آب است که می تواند به حیات متفاوتی نسبت به حیات ما منجر شود.

کشف سیاره ای برای زندگی Kepler-62f

تصویری هنری از سیاره کپلر ۶۲f که در منطقه قابل سکونت یک ستاره کوچک و سردتر از خورشید ما ، در فاصبله حدود ۱۲۰۰ سال نوری از زمین در صورت فلکی شلیاق واقع شده است.

طبق آخرین اخبار منتشر شده، دانشمندان و محققان ناسا از احتمال وجود آب در این کره همتای زمین خبر دادند. با تأیید این رویداد شگرف گام مهم دیگری در جریان تحقیقات اجرام کیهانی برای کشف امکان زندگی در سیارات مشابه زمین برداشته می‌شود. دو سیاره کپلر ۶۲e و کپلر۶۲f که تشبهات فراوانی با زمین دارند.

کشف سیاره ای برای زندگی Kepler-62f

طبق داده های دریافتی این دو سیاره فراخورشیدی نسبت به سایر سیاره‌های منظومه خود دور‌تر از ستاره مبدأشان هستند و سطح صخره‌ای و وجود یخ و آب از جمله اصلی‌ترین شواهد حیات در این سیارات میباشد

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه