کنسرت - اورانوس - برگزار می شود

- گروه فرهنگ و هنر- کنسرت گروه موسیقی «اورانوس» 8 و 9خرداد ماه سال جاری در تالار رودکی و در دو بخش به روی صحنه می‌رود.

به گزارش CHN،‌این اجرا به سرپرستی و آهنگسازی آیدین علیانسب و خوانندگی جواد بخشش، 8 و 9 خرداد سال جاری در تالار رودکی شهر تهران (ساعت 21) برگزار خواهد شود.

کنسرت «اورانوس» شامل دو بخش است که، در نخستین بخش آلبوم «سرگشته» به آهنگسازی آیدین علیانسب که شامل دونوازی تار و تنبک می باشد و توسط موسسه فرهنگی هنری آوای باربد منتشر شده است ،اجرا می شود. در قسمتی از بخش اول کنسرت، شایان یزدی زاده با تنبک، تار آیدین علیانسب را همراهی میکند و این دو، قطعاتی که شامل "سیر"، "چهارمضراب مژده" و "سرگشته" است را در دستگاه"نوا" و همچنین مقام "چهارگاه" اجرا می کنند.

در بخش اول کنسرت آیدین علیانسب مقام چهارگاه را که ابداعی خود اوست را اجرا می کند. به گفته علیانسب در این روش ابداعی، مایه چهارگاه پایدار نیست و بین حالت هایی از دستگاه همایون، آواز بیداد و سه گاه یتیم، عشاق و شور در تلاطم است.

بخش دوم این کنسرت شامل گروه نوازی در آواز دشتی و اجرای آثاری به آهنگسازی آیدین علیانسب و صدای جواد بخشش است که شامل قطعات «شب رو»، «تصنیف ماه در آب (دیواره)» با شعری از فاضل نظری، «تکنوازی نی (توسط عماد خانکشی پور)»، «شکوه مجنون (چهارمضراب)»، «تکنوازی رباب (توسط علی توکلی)»، «تصنیف زنده وار» با شعری از هوشنگ ابتهاج، «وداع (توسط پانیذ مجاهدنیا)» و «تصنیف طوفان روح» با شعری از مولانا می شود.

مرضیه رحیم زاده (سنتور)، سینا علم (کمانچه)، علی توکلی (رباب)، عماد خانکشی پور (نی)، شایان یزدی زاده (تنبک)، مازیار شریفی (قیچک)، کیارش روزبهانی (تار)، پانیذ مجاهدنیا (تار)، ستاره احمدی (عود)، امین پتگر (تار باس) و فرزان روزبهانی (دف) و آیدین علیانسب (تار) به عنوان نوازنده در این کنسرت حضور دارند.

علاقه مندان برای تهیه بلیط این کنسرت می توانند به سایت سی گذر sigozar.com مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه