اگر از طعم #انبه را دوست داشته باشید، حتماً این #کیک نیز برایتان دلپذیر خواهد بود. طعم انبه در این کیک غالب است و حس خوردن یک کیک کاملاً گرمسیری برایتان تداعی خواهد شد. مواد لازم:. آب انبه آماده / 1/4 پیمانه. آرد / 1. 5 پیمانه. پوره انبه / 3/4 پیمانه. شکر / 3/4 پیمانه. نمک / یک پینچ. روغن مایع / 2 قاشق غذاخوری. اسانس انبه / 2-3 قطره. کره به دمای محیط رسیده / 3/4 پیمانه. تخم مرغ / 2 عدد. بیکینگ سودا ( جوش شیرین) / 1/2 قاشق چایخوری. بیکینگ پودر / 1/2 پیمانه. برای تزئین روی کیک. انبه. پودر شکر ...

mango pound cake - کیک انبه - مامی سایتاگر از طعم #انبه را دوست داشته باشید، حتماً این #کیک نیز برایتان دلپذیر خواهد بود. طعم انبه در این کیک غالب است و حس خوردن یک کیک کاملاً گرمسیری برایتان تداعی خواهد شد.

 

مواد لازم:

 • آب انبه آماده / 1/4 پیمانه
 • آرد / 1.5 پیمانه
 • پوره انبه / 3/4 پیمانه
 • شکر / 3/4 پیمانه
 • نمک / یک پینچ
 • روغن مایع / 2 قاشق غذاخوری
 • اسانس انبه /  2-3 قطره
 • کره به دمای محیط رسیده / 3/4 پیمانه
 • تخم مرغ / 2 عدد
 • بیکینگ سودا ( جوش شیرین) / 1/2 قاشق چایخوری
 • بیکینگ پودر / 1/2 پیمانه


برای تزئین روی کیک

 • انبه
 • پودر شکر

 

روش تهیه:

فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

قالب گرد 18 تا 20 سانتی را با کره سرد چرب کرده و آرد پاشی کنید.

انبه را پوست گرفته و در میکسر پوره کنید. اگر پوره شما خیلی سفت است به میزان 1 تا 2 قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً نرم و یکدست شود.

کره و تخم مرغ را بیرون از یخچال بگذارید تا کره نرم شده و تخم مرغ به دمای محیط برسد.

کره و شکر را هم بزنید تا کاملاً نرم و یکدست شده و شکر درون کره حل شود.

هر دو تخم مرغ را همزمان به مایه اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید.

اسانس انبه، آب انبه، روغن و نصف پیمانه انبه را به مخلوط اضافه کنید و به مدت 4 دقیقه یا تا زمانی که مخلوط حجم گرفته و خوب مخلوط شود، هم بزنید.

دقت کنید که حتماً از انبه رسیده استفاده کنید تا کیک شما طعم بهتری داشته باشد.

در ظرف دیگری آرد، نمک، بکینگ پودر، جوش شیرین را مخلوط کرده و 2 بار الک کنید.

مخلوط آردی را در سه مرحله به مایه مواد خیس اضافه کنید. به این ترتیب: یک سوم آرد، هم بزنید. یک سوم آرد هم بزنید، 1/4 پیمانه انبه باقیمانده را اضافه کنید، هم بزنید. و بقیه آرد را اضافه کرده و هم بزنید.

هم زدن یا مخلوط کردن آرد با مایه کیک را با لیسک یا قاشق سبک انجام دهید. ( وقتی آرد را به مایه کیک اضافه میکنید، زیاد هم نزنید، در همین حد که آرد مرطوب شده و مخلوط مایه شود کافیست! زیاد هم زدن مایه کیک و آرد باعث خشکی آن میشود!! )


مایه کیک را داخل قالبی که از قبل آرد پاشی کرده و آماده کرده اید، بریزید و به مدت 65 تا 70 دقیقه با دمای 160-170  درجه سانتیگراد بپزید. ( قالب را با کره سرد چرب کرده و آرد پاشی کنید و حتماً آرد اضافی قالب را با تکان دادن و ضربه زدن به آن بگیرید )

بعد از این مدت، روی کیک باید کمی طلایی شده و تست خلال چوبی داخل کیک باید تمیز بیرون بیاید.

کیک آماده را به مدت 5 - 10 دقیقه روی کانتر قرار دهید تا کمی از حرارت بیفتد.

سپس دور کیک را با نوک چاقو از قالب جدا کرده و آزاد کنید. و از قالب خارج کرده و قبل از برش و تزئین روی پایه خنک کننده قرار دهید.

بعد از اینکه کاملاً خنک شد، روی آن را با پودر شکر و انبه خرد شده تزئین کنید.


نکته ها:
این مقدار شیرینی کیک، برای ذائقه ما کافی بود. اگر شما کیک شیرین تری دوست دارید، به میزان 1/4 پیمانه شکر بیشتری اضاف�� کنید. و یا اگر از انبه خیلی شیرینی استفاده میکنید، به همین میزان از مقدار شکر کم کنید. ( شیرینی این کیک کاملاً به ذائقه شما بستگی دارد )

بهتر است از پوره انبه تازه در این کیک استفاده کنید، ولی اگر فصل انبه نبود از پوره انبه منجمد هم میتوان استفاده کرد. قبل از استفاده،  اجازه دهید پورده کاملاً از حالت انجماد در آمده و روان شود و اگر آب اضافه داشت، آب آن را بگیرید. عکس دستور اینترنتی است

 

مطلب اختصاصی مامی سایت

ارائه دهنده: خانم مریم محمدی

عکس از نت

mango pound cake1

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه