#کیک تابلوی #حافظ یک اثر هنری بسیار زیبا از یکی از کاربران هنرمند مامی سایت ( خانم نیلوفر کوچکی پناه ) است که شب #یلدای سال 93 تهیه کرده و در انجمن مامی سایت منتشر کردند و امسال نیز این اثرشون رو در یکی از مجلات معتبر قنادی به نمایش گذاشته و باز اجرا نمودند. با تبریک به دوست خوبمون، آموزش کامل تهیه این کیک را به نقل از ایشان در ادامه مطلب خواهید دید. یه کیک اسفناج 4 تخم مرغی در قالب 25 در 35 با این دستور عالی پختم. ببینین چه رنگی داره البته این وسط کیکه که نصف کردم. خامه فرم گرفته وسط کیک گ ...

#کیک تابلوی #حافظ یک اثر هنری بسیار زیبا از یکی از کاربران هنرمند مامی سایت ( خانم نیلوفر کوچکی پناه ) است که شب #یلدای سال 93 تهیه کرده و در انجمن مامی سایت منتشر کردند و امسال نیز این اثرشون رو در یکی از مجلات معتبر قنادی به نمایش گذاشته و باز اجرا نمودند. با تبریک به دوست خوبمون، آموزش کامل تهیه این کیک را به نقل از ایشان در ادامه مطلب خواهید دید.

 

 

یه کیک اسفناج 4 تخم مرغی در قالب 25 در 35 با این دستور عالی پختم.ببینین چه رنگی داره  کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 1البته این وسط کیکه که نصف کردم.

 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 2
خامه فرم گرفته وسط کیک گذاشتم. بعد کیک رو با خامه بن سا آستر کشی کردم. این خامه اعصاب منو خرد کرد این دفعه . هر چی پالت رو روش میکشیدم ، از زیرش نقطه نقطه های خالی ایجاد میشد. وااای  کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 3 برای همین اصلا صاف و تمیز درنیومد کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 4

میریم سراغ جناب حافظ  کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 5

طرحشو توی word بردم و چرخش 180 درجه افقی دادم. بعد روشنایی رو به26% و کنتراست رو به 88% تغییر دادم.

 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 6
روی طرحم زرورقی که از گل فروشی گرفتم گذاشتم. مطابق عکس های زیر مرحل به مرحله قسمت های مختلف رو با شکلات ذوب شده پارمیدا و با قلم مو شماره 0 کشیدم.
برای رنگ صورتش شکلات سفید و قهوه ای رو با هم مخلوط کردم تا به رنگ مورد نظرم برسم.مناطق بزرگ رو با قاشق روی سطح کار ریختم.

 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 7
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 8

 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 9
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 10
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 11
بعد از کامل شدن و سفت شدن کامل شکلاتها، نایلون رو ازش جدا میکنیم.

 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 12
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 13
چشمتون روز بد نبینه یه چشمش مونده بود به نایلون .  کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 14حافظ بیچاره یه چشمش کور گشته بود!!! کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 15 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 16

روش سشوار گرفتم که شکلات دوباره گرم بشه ، بعد نایلون رو سر جاش گذاشتم و با دست روی چشمش کشیدم تا دوباره به صورتش بچسبه. خداروشکر درست شد.

بعد قاب شکلاتی رو درست کردم. روی کاغذ روغنی قاب رو کشیدم.شکلات آب شده رو داخل قیفی که با کاغذ روغنی درست کرده بودم ریختم و دورگیری کردم.برای ایجاد تضاد رنگی ، شکلات سفید رو با قهوه ای مخلوط کردم تا به رنگ دلخواهم رسیدم و با قیف که سوراخ بزرگ داشت کل قاب رو در آخر پر کردم. البته این کار موقعی انجام میشه که شکلاتهای زیری سفت شده باشه.

 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 17
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 18
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 19
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 20
بعد قاب شکلاتی رو روی کیک گذاشتم. حافظ رو هم روی کیک قرار دادم.

 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 21
شعر زیرش رو هم که با قلموی 0 روی کاغذ روغنی 2 بار کشیده بودم ، روی کیک برگردوندم.

 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 22
این هم پایان کار
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 23
 کیک تابلو حافظ ( مناسب شب یلدا ) - تصویر 24

مطلب اختصاصی مامی سایت

تهیه و ارائه: خانم نیلوفر کوچکی پناه

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه