پوشاندن لایه های #کیک با پودر کاکائو (الک کردن پودر کاکائو بر روی لایه های کیک) کیک های موجدار رو به وجود میاره. معروفترین کیک هایی که با این تکنیک تهیه می شوند کیک " نقشه عشق" یا " موج عشق " هست که تشکیل شده از لایه های رنگی کیک کره ای که سطحی پوشیده شده از پودر کاکائو اونها رو از هم جدا می کنه و بعد از پخت ( و برش دادن ) موج های زیبایی رو پدید میاره. سامره عزیز به مناسبت روز عشق ترکیب رنگی زیبایی از این کیک رو برامون اجرا کرده و تجربیات خودش رو با شما در میون گذاشته:. مواد لازم:. تخم مرغ / ...

image 6CD5 5110C437پوشاندن لایه های #کیک با پودر کاکائو (الک کردن پودر کاکائو بر روی لایه های کیک) کیک های موجدار رو به وجود میارهمعروفترین کیک هایی که با این تکنیک تهیه می شوند کیک " نقشه عشق" یا " موج عشق " هست که تشکیل شده از لایه های رنگی کیک کره ای که سطحی پوشیده شده از پودر کاکائو اونها رو از هم جدا می کنه و بعد از پخت ( و برش دادن ) موج های زیبایی رو پدید میاره.

سامره عزیز به مناسبت روز عشق ترکیب رنگی زیبایی از این کیک رو برامون اجرا کرده و تجربیات خودش رو با شما در میون گذاشته:

 

مواد لازم:

  • تخم مرغ / 5 عدد
  • کره (در دمای محیط) / 250 گرم
  • آرد / 2 و 1/2 پیمانه
  • شکر دانه ریز / 1 و 1/2 پیمانه
  • شیر تبخیر شده  / 1 پیمانه
  • بیکینگ پودر / 1 قاشق چایخوری
  • وانیل / 1/4 قاشق چایخوری
  • پودر کاکائو
  • رنگ خوراکی زرد و قرمز

شیر تبخیر شده: میتوانید از 1 لیوان شیر پر چرب استفاده نمایید؛ اما من برای جایگزینِ 1 لیوان شیر تبخیر شده اینکار را میکنم ( 100 گرم خامه را با نصف لیوان شیر مخلوط میکنم تا صاف شود و در صورت لزوم با کمی شیر به یک پیمانه میرسونم )

** نکته ای که بهتره بازم بگم اینه که برای کیک های کره ای بهتره همه ی مواد کاملا به دمای محیط رسیده باشند ( تخم مرغ، شیر، کره و ...) در اینصورت موقع اضافه کردن تخم مرغ یا شیر به کره ی زده شده نمیبرد.

 کیک موج عشق - تصویر 2
روش تهیه:

فر را روی 150 درجه ی سانتی گراد گرم کنید.

آرد و بیکینگ پودر را با هم الک کرده و کنار بگذارید.

کره و شکر را با هم بزنید تا پف کرده و کمرنگ شود (من حداقل 5 دقیقه میزنم).

تخم مرغها را دانه دانه در حین همزدن اضافه کرده و خوب بزنید.

وانیل و شیر ( مخلوط شیر و خامه، یا شیر تبخیر شده ) را اضافه کنید.

مخلوط آرد را به تدریج به خورد مواد دهید. ( من با دور کند همزن و هربار 2 قاشق آرد بهش اضافه کردم تا تموم شد و بعد چند ثانیه دور تند تا خوب مخلوط شد )

مایه ی کیک بسیار صاف، یکدست و تقریبا سفید است، به سه قسمت مساوی تقسیم کنید ( من با پیمونه که زدم تقریبا هر کدوم 2 پیمونه سرخالی شدن یا بهتره بگم یکم بیشتر از 1.5 پیمونه )؛ یک قسمت رو بدون رنگ باقی بذارید و دومی رو با اضافه کردن رنگ قرمز صورتی کنید و سومی رو با اضافه کردن قرمز و زرد، قرمز کنید. ( از هر رنگ دلخواه دیگر نیز میتوانید استفاده کنید ).

قالب مربع 22 سانتی را چرب کنید ( من با کره چرب کردم ).

قسمت قرمز را بریزید کفِ قالب پخش و صاف کنید و با استفاده از الک نرم یک لایه پودر کاکائو بپاشید روش، دقت کنید که همه جا رو بپوشونید و هیچ قسمتی بدون پودرکاکائو نباشه یا هیچ قسمتی لایه ضخیم نداشته باشه،

دوباره این کار رو واسه لایه ی صورتی تکرار کنید، مراقب باشید که پودرکاکائو رو با مایه کیک مخلوط نکنید،

و بعد قسمت سفید رو روی مخلوط پودر کاکائو ( ل��یه ی دوم ) قرار بدید و سطحشو آروم صاف کنید.

در فر قرار داده و به مدت 45 دقیقه بپزید . (برای من 1 ساعت طول کشید).

حالاکیک شما آماده ست که سورپرایز کنید

 

اختصاصی مامی سایت

اجرا: خانم سامره صفری

 کیک موج عشق - تصویر 3

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه