گروه موسیقی - نور - بعد از 7 سال در تهران کنسرت می‌دهد

- گروه فرهنگ و هنر- کنسرت گروه نور به سرپرستی کریستف رضاعی، بعد از 7 سال توقف، 5 و 6 تیرماه در تالار وحدت و فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می روند. در این برنامه که با همت انجمن موسیقی برگزار می شود هدف بازآفرینی دوره از فرهنگ موسیقیایی جهان که شرق و غرب به خلاقیت می پرداختند مدنظر است.

به گزارشCHN، در این کنسرت که توسط انجمن موسیقی ایران برگزار می شود گروه موسیقی نور متشکل از هنرمندان ایرانی و فرانسه 5 تیرماه در تالار وحدت و 6 تیرماه در فرهنگسرای نیاوران به اجرا میپردازند.

در این دو اجرا علاوه بر اعضای اصلی شامل کریستف رضاعی(آواز تنور، هارمونیوم)، مصطفی محمودی(خواننده)، رضا عسگرزاده(پاکو، دودوک، فلوت رکوردر، همخوان)، پیر بارانژه(آواز تنور، فلوت تراورزو)، کوروش بابایی(ترهو، همخوان)، حمید خسروشاهی (آواز باس، کوبه ای )و علی رحیمی(کوبه ای، همخوان)، شهرام غلامی(عود) نیز به عنوان هنرمند میهمان جایگزین علی بوستان خواهد شد که به علت همراهی در کنسرت استاد حسین علیزاده در تبریز حضور نخواهد داشت.

گروه موسیقی نور متشکل از هنرمندان ایرانی و فرانسه و به سرپرستی کریستف رضاعی، تلاش دارد تا به کشف و بازآفرینی دوره‌ای از فرهنگ موسیقایی جهان بپردازد که در آن شرق و غرب با بیان هنری مشترک به خلاقیت می‌پرداخته‌اند. انتشار اولین آلبوم این گروه با عنوان «آلبا» (که در قلعه تاریخی اردشیر بابکان ضبط شد) با استقبال کم نظیری در ایران و دنیا مواجه شد.این گروه طی 14 سال فعالیت مستمر خود علاوه بر چندین کنسرت در تهران، بالغ بر 50 اجرا در کشورهایی چون فرانسه، بلژیک، آلمان، اسلوونی، کره جنوبی و اطریش داشته اند که یکی از مهمترین آنها حضور در جشنواره موسیقی آیینی فز در مراکش (1391) بوده است.

متون مذهبی قرون 9 الی 13 میلادی، اشعار عارفانه مولوی، حافظ و باباطاهر همچنین ترانه‌های فولکلور کردی، ساختار آوازی این مجموعه را تشکیل می‌دهند که با سازهایی چون ترهو، فلوت، دودوک، پاکو، هارمونیوم، عود و کبه‌ای همراهی خواهد شد.

گروه موسیقی نور 5 تیرماه ساعت 22 در تالار وحدت و 6 تیرماه ساعت 19 در فرهنگسرای نیاوران به اجرا می پردازند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه