گزارش برنامه ششم توسعه سازمان میراث فرهنگی تدوین شد

- گردشگری - تدوین گزارش برنامه ششم توسعه سازمان میراث فرهنگی به عنوان یکی از مسائل مهم در جلسه گذشته شورای معاونان این سازمان مطرح و مقرر شد به زودی و پس از طی مراحل نهایی به معاونت راهبردی و برنامه‌ریزی نهاد ریاست جمهوری ارسال شود.


در برنامه گزارش ششم توسعه سازمان میراث فرهنگی سیاست‌ها، راهبردها، برنامه‌های عملیاتی و اجرایی سازمان برای فاصله زمانی سال 95 تا 99 پیش‌بینی شده است.


در جلسه شورای معاونان این سازمان ، تدوین برنامه راهبردی و اجرایی سازمان میراث فرهنگی برای سال 94 در چارچوب برنامه ششم توسعه نیز مطرح شد.


برنامه ششم توسعه سازمان میراث فرهنگی پس از ماه‌ها برنامه‌ریزی و کارشناسی متخصصان سازمان در معاونت‌های مختلف در 150 صفحه تدوین شده است.


بر اساس این گزارش مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی پیشتر در سمینار ترسیم افق کاری سازمان در برنامه ششم توسعه از حضور نمایندگان این سازمان در کمیته‌های تدوین برنامه ششم توسعه در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی خبر داده و گفته بود: طرح جامع گردشگری با برش استانی و به عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از طرح جامع گردشگری کشور تهیه می‌شود.


وی با اعلام این خبر که سازمان میراث‌فرهنگی در کمیته‌های تدوین برنامه ششم توسعه در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی حضور خواهد داشت، اعلام کرده بود: تشکیل مجدد شورای عالی سازمان پس از چند سال وقفه، یکی از برنامه‌های جدی ما است.


سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در سمینار ترسیم افق کاری سازمان در برنامه ششم توسعه گفته بود: تلاش می‌کنیم سازمان میراث‌فرهنگی در برنامه ششم توسعه در مسیر خود قرار گیرد و موانع و محدودیت‌های موجود از بین برود.


مرتضی رحمانی‌موحد معاون گردشگری نیز در سمینار ترسیم افق کاری سازمان در برنامه ششم توسعه گفته بود: افق چشم‌انداز 20 ساله کشور، دولت را موظف به میزبانی از 20 میلیون گردشگری در سال 1404 کرده این در حالی است که ما با تحقق این چشم‌انداز فاصله داریم .


وی اعلام کرده بود: گردشگری به مدیریت فرابخشی نیاز دارد و فقدان قانون جامع ملی در حوزه گردشگری نیز یکی دیگر از موضوعات مهم در این بخش است.


به گفته رحمانی موحد تدوین برنامه ششم توسعه سازمان کاری چندوجهی است و کمیته‌هایی در سطوح مختلف از جمله کمیته ای در سطح کلان سازمان تشکیل شده و به طور موازی این موضوع را پیگیری می‌کنند.


در این راستا سیاست اصلی سازمان در بخش گردشگری برنامه ششم توسعه گردشگری نگاه به این بخش به عنوان صنعتی مولد و پایدار بوده و بخشهایی از این سیاست کلان شامل توسعه منابع و جاذبه‌ها، استفاده از منابع انسانی و استفاده از تورهای آشناسازی است.


گفتنی است، همایش تخصصی ترسیم افق کاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هدف کسب نظر متخصصان،کارشناسان و فعالان این حوزه و به منظور استفاده از این نظرات برای تدوین برنامه ششم توسعه در شهریور ماه برگزار شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه